27.08.2010, Jaroslav Wollman

Vysočina zvítězila po strhujícím závěru!

Vysočina zvítězila po strhujícím závěru!V rámci 5. kola II. ligy se na jihlavském stadiónu hrál výborný fotbal. Domácí FC Vysočina Jihlava i hostující FK Baník Sokolov potřebovali zvítězit a tak se na hřišti odehrávala kvalitní partie s řadou šancí na obou stranách. Do vedení šli domácí v závěru prvního poločasu, když penaltu bez problémů proměnil kapitán Filip Dort. O výsledku rozhodl nervydrásající závěr, v němž nejdříve v 89. minutě srovnal na 1:1 sokolovský kapitán Tomáš Pilař, ale o půl minuty později dokázal Martin Bača strhnout vítězství 2:1 na jihlavskou stranu!

5.kolo, pátek 27.8.2010, 18:00
2:1
(1:0)
SokolovSokolov

Branky: 43. Dort (p), 90. Bača - 88. Pilař.
ŽK: Karlík, Gába - Šmerda, Hanzlík.
Rozhodčí: Kocourek - Večeřa, Kocián.
Diváci: 1250
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Veselý - Dort (77. Bača), Karlík, Gába (81. Krutý) - Dolejš (90. Gavrić), Šimonek, Tecl
Sokolov: Zacharda - Šmerda (84. Čada), Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký (66. Ditrrich), Javorský, Pilař, Vaněček - Šilhan, Duchnič (69. Mlika)

Kouč Luboš Urban avizoval změny a skutečně je učinil. Ze základní sestavy vypadli Krutý a Gavrić a navíc i Görner, kterého na hřiště nepustila nemoc. Mezi marody se zařadil i gólman Rožník, tudáž na lavičce debutoval mladík Jan Procházka.

Od začátku se hrál svižný, agresivní a ofenzivní fotbal. Šance či nebezpečné akce se objevovaly na obou stranách. Vysočina dokázala Sokolov dostat pod tlak, ovšem střelám či akcím vždy něco málo scházelo. Příležitosti Sokolova byly v první části výraznější. V 17. minutě se po přihrávce Šilhana v gólové pozici ocitl Duchnič, jeho šanci ale zmařil Uvarenko. Tentýž hráč proti lotyšskému brankáři neuspěl ani s přímou střelou v 25. minutě. První důležitý moment tak přišel ve 42. minutě, kdy se kapitán Dort na levém křídle zbavil dvou hráčů Sokolova a Šmerda zatáhl za záchranou brzdu těsně za pokutovým územím. Zodpovědnost k zahrání penalty na sebe vzal sám faulovaný a nemýlil se – 1:0!

Druhou půli otevřela neproměněná příležitost Podrázského ze 49. minuty, po níž přišly krásné akce Vysočiny bez gólového efektu. V rozmezí 54. a 63. minuty si domácí hráči vypracovali po rychlých brejcích hned 4 šance, které si jasně říkali o gól. V 54. minutě se do vápna prodal Tecl, místo střely však volil přihrávku pod sebe a sokolovští beci dokázali míč odklidit do bezpečí. Vzápětí byl tentýž hráč znovu v obrovské šanci, ve vápně si zasekl balón a jeho následná střela jen těsně minula levou tyč. v 59. minutě Dort vyslal Dolejše, jeho centr z pravé strany našel ve vápně Gábu, ten však v jasné pozici selhal a svou střelu poslal nad branku. V 63. minutě Dolejš běžel sám na gólmana Zachardu, udělal mu kličku doleva a vystřelil. Hosty od druhé branky zachránila tyč. Sokolov přežil těžké chvíle a získal víru ve svůj úspěch. Od 70. minuty zatlačil Vysočinu do defenzívy a byl velmi nebezpečný. Nebezpečnou střelou zpoza hranici šestnáctky se v 70. minutě prezentoval Ditrrich. O 6 minut později zachránil Jihlavu od pohromy vynikající Uvarenko, když vychytal Pilaře. Už se zdálo, že domácí snahu Sokolova přežijí, když přišla 88. minuta a s ní nepřesná malá domů Šimáčka, poté špatný odkop Gabriela, průnik Baníku do vápna a po následném závaru nepříjemné vyrovnání – 1:1. Vysočina však nerezignovala a důležitý zápas dotáhla do vítězného konce! Hned po rozehrávce potáhl míč po pravém křídle Veselý, uvolnil Krutého a ten na malé vápno krásně zatočil přízemní centr, jenž Bačovi na první tyči stačilo lehce tečovat do sítě – 2:1! V poslední minutě však mohl na domácím stadiónu znovu zavládnout smutek. Po standardní situaci Sokolova a následném závaru v jihlavském vápně trefil Pilař břevno!

5.kolo | FC Vysočina - Sokolov | 2:1
20.kolo | Sokolov - FC Vysočina | 2:1