04.10.2009, Miroslav Fuks

Vysočina znovu nestačila na Vítkovice

Vysočina znovu nestačila na VítkoviceVýrazně posílený FC Vysočina připravil svým fanouškům další zklamání, když prohrál ve Vítkovicích 3:2 (3:1). Jihlavský tým zklamal proti ostravskému celku podruhé během jedenácti měsíců. Jediným pozitivem tak v duelu proti poslednímu týmu tabulky mohou být dva góly nové bosenské akvizice Murise Mešanoviče.

Diváci: 250
Vítkovice: Vaško - Sládek (84. Plešek), Cverna, Jungman (90. Krása), Švestka, Hesek (73. Hritz), Motyčka, Bednář, Reinberk, Mikulenka, Mach.
FC Vysočina: Winter - Tlustý (46. Gabriel), Penc, Kadlec, Karlík - Veselý, Gába (56. Lovětínský), Šisler, Vydra - Mešanovic, Tecl (74. Simr).

Kouč Luboš Urban neváhal a do základní sestavy zařadil novou akvizici Mešanovice, který tak v úvodní jedenáctce oproti utkání s Opavou nahradil Grubera. Změny byly i na dalších dvou postech – podobě jako na Žižkově hrál pravého beka Tlustý, který tak nastoupil místa Gabriela, a vyžluceného Cahu nahradil na levém beku Karlík.

Vítkovice se dočkaly první podzimní výhry a to i přesto, že do zápasu vstoupili špatně a Vysočina vstřelila často tak klíčový první gól. To v 11. minutě našel krásně Šisler útočníka Mešanoviče, který lehkou střelou přesně k tyči poslal Vysočinu do vedení. Předtím promarnili své šance hlavičkující Karlík, z šestnácti metrů střílejících Vydra po centru Mešanoviče a hlavičkující Penc po rohu Šislera. Po vedoucí brance paradoxně přišel kolaps Jihlavy, která Vítkovicím do poločasu umožnila vstřelit tři branky! V dosavadních devíti kolech přitom, Vítkovice skórovali jen třikrát! Nejdříve v 18. minutě hlavou Cverna mířil po centru Mikulenky nad. O dvě minuty později však Reinberk poslal míč do vápna, kde si jej zpracoval Hesek a střelou k levé tyči nedal Winterovi šanci. V 33. minutě Mikulenka rozehrál rohový kop, k míči se dostal Motyčka, po jehož hlavičce se vyznamenal gólman Winter. Za pět minut už domácí vedli. Střelu Reinberka vyrazil Winter jen do Karlíka od kterého se míč odrazil do brány. Aby nebyl útrapám Jihlavy konec, tak ve 45. minutě nadšeně hrající Vítkovice zahrávaly rohový kop a po závaru se dostal k míči Reinberk a poslal míč do sítě.

Vysočina vstoupila do druhé části s těžkým úkolem zápas zvrátit. Lepší start si však přát nemohla. Ve 47. minutě Mešanovič dokázal z úhlu malého vápna prostřelit Vaška. Dalších skoro 45 minut však Jihlavě k vyrovnání nestačilo. Krom územního tlak ze strany Vysočiny nepřišlo ani mnoho gólových šancí. Spíše ještě mohli zvýšit domácí. V 50. minutě vykovával Penc míč z brankové čáry po centru Mikulenky, v 65. minutě se po rohu míči dostal Mach jehož rána div nezlomila tyč Winterovy brány a v 71. minutě velkou šanci zazdil Mach. Jihlava mohla získat alespoň bod, ale v 87. minutě rána Šislera z osmnácti metrů těsně minula levou tyč Vaškovy brány.