07.09.2007, Miroslav Fuks

Vysočina vybojovala důležitou první domácí výhru

Vysočina vybojovala důležitou první domácí výhruVysočina zvládla důležitý domácí duel proti Ústí a získala tolik potřebnou výhru. V duelu o sebevědomí sice herně nepřesvědčila, ovšem výsledek 3:0 psychice hráčů určitě pomůže před těžkými duely v Přibrami a doma proti Slovácku. Svoji první branku v dresu Jihlavy vstřelila nová posila Martin Suchý, na 2:0 zvýšil Petr Faldyna a v samotném závěru dal výsledku konečnou podobu Tomáš Cihlář.

Diváci: 1050
FC Vysočina: Tulis – Bartoš, Suchý, Šedivý, Vepřek – Veselý (70. Čermák), Lovětínský, Bayer, Mezlík (90. Cihlář)– Simr (76. Rabušic), Faldyna.
Ústí nad Labem: R. Novák - Valenta, David, T. Novák, Benko - Dvořák, Karlík, Martykán, Benčík (68. Franc) - Boček, Fousek

Trenér Zákostelský měl při skládání sestavy starosti. Krom dlouhodobých marodů Kadlece, Malínka a Rzeszota postrádal i reprezentanta do „21“ let Gebreselassieho a čerstvě i Váchu, který si bez cizího zavinění smolně podvrkl kotník na předzápasovém tréninku a bude scházet zhruba tři týdny. I proto na lavičku „áčka“ poprvé zamířili i členové kádru juniorky Chlup a Havránek, kteří se již zapojují do tréninků prvního týmu.

Jihlava si dala pozor na úvod utkání, ve kterém v předchozích duelech často inkasovala, a byla od začátku aktivnější. Svoji převahu však dlouho nedokázala využít, když nejblíže úspěchu byla střela Šedivého v 9. minutě po rohovém kopu. Naopak mohla po chybě obrany pykat ve 32. minutě, kdy se před Tulisem zjevil osamocený Fousek, ale zamířil nad branku. O dvě minuty později to mohlo být z domácího pohledu veselejší neboť Simr přistrčil na hranici malého vápna míč Faldynovi, který se otočil kolem obránce a byl stažen. K překvapení diváků však sudí očekávanou penaltu nezapískal. Aktivita Vysočiny naštěstí nepolevovala. Ve 36. minutě Veselý nebezpečně centroval před branku Nováka, Simr na balon nedosáhl, na zadní tyči stojící Faldyna jej zase nedokázal přesně usměrnit do branky. Až ve 40. minutě se Jihlava dočkala. Trestný kop Lovětínského sice Faldyna před brankou nasměroval jen do tyče, ale Suchý se razantně vrhl skluzem po odraženém míči a dopravil ho do sítě.

Hned po změně stran domácí zahrozili znovu, ale Faldyna s Vepřekem nevyužili přečíslení a Mezlík těsně přestřelil. V této fázi hry začali být hosté stále nebezpečnější a dokázali se dostat do několika příležitostí. Obrovitý Boček však hlavou přesně nezamířil a další ústeckou hlavičku po rohovém kopu výborně zachytil Tulis. Klíčový druhý gól domácích v 68. minutě, kdy Simr vyslal do brejku Faldynu. Ten se na hranici vápna uvolnil ukázkovou zasekávačkou přes obránce, položil si brankáře a s přehledem kanonýra k tyči skóroval. Navíc vzápětí musel po druhé žluté kartě ze hřiště hostující Fousek a Ústí dohrávalo v deseti. "Je to jeho styl hry, bohužel je drzý nejen s míčem, ale i na hřišti. Už jsem ho chtěl střídat, ale nestihl jsem to," uvedl na adresu vyloučeného hráče trenér Ústí Libor Pala. Konečnou podobu dal výsledku v nastaveném čase stříbrný medailista z MS dvacítek Tomáš Cihlář, jehož střelu po dalším brejku tečoval za záda vlastního brankáře jeden z ústeckých zadáků.

"Výhru jsme doslova ubojovali a vydřeli. Do hry jsme tak dostali to, co nám chybělo v minulém kole ve Vítkovicích. Proti silnějším soupeřům, kteří nás nyní čekají, ale jen bojovnost stačit nebude. Jsem za výhru rád, musí nás nakopnout a do dalších zápasů nám dát sílu," řekl po utkání jihlavský trenér Zákostelský.

6.kolo | FC Vysočina - Ústí nad Labem | 3:0
21.kolo | Ústí nad Labem - FC Vysočina | 1:1