26.01.2013, Miroslav Fuks

Vysočina vítězství v Tipsport lize neobhájí

Vysočina vítězství v Tipsport lize neobhájíFotbalisté FC Vysočina si v šestém duelu zimní přípravy proti Sigmě Olomouc připsali první porážku. Ta znamenala, že jihlavský tým nedostane v nedělním finále Tipsport ligy šanci obhájit loňské prvenství a zároveň se Olomouc stala nekorunovaným zimním králem Moravskoslezského fotbalu. Vysočinu porazila 3:1 (2:0), když jedinou branku jihlavského celku zaznamenal Tomáš Marek.

OlomoucOlomouc
Turnaj, sobota 26.1.2013, 13:00
3:1
(2:1)

Góly: 18. Doležal, 31. Šindelář, 80. Petr - 43. Marek
Olomouc: Zlámal - Sukup (62. Hála), Dreksa, Šindelář, Vepřek - Hořava, Plšek - Schulmeister, Pospíšil (85. Koutný), Navrátil (69. Javůrek) - Doležal (71. Petr).
FC Vysočina: I. půle: Hanuš - Obert, Tlustý, Gavrić, Josl - Marek, Karlík - Kliment, Kučera, Tomeček - Vašíček. II. půle: Blažek – Gabriel, Šourek, Kopic, Leibl – Rada, Karlík - Masopust, Jungr, Kosak - Vaněček.

Zatímco trenér František Komňacký minutáž duelu rozložil mezi 21 hráčů, když celý zápas odehrál jen Karol Karlík. To olomoucký trenér Roman Pivarník v mrazivém odpoledni v Berouně odehrál zápas jen se čtyřmi náhradníky do pole. Nutno dodat, že v semifinálovém utkání nasadil pravděpodobně to nejlepší, co má momentálně k dispozici.

První půle byla poměrně vyrovnaná, ovšem z gólového pohledu vyšla lépe Sigmě. V zimě dosud neporažená Vysočina inkasovala první gól v 18. minutě zápasu, když se prosadil urostlý útočník Doležal – 1:0. Jihlavský tým tak v zimní přípravě vůbec poprvé prohrával. Další příznivá jihlavská bilance zimy přestala platit v 31. minutě, kdy Vysočina po standardní situaci dostala druhý gól po trefě stopera Šindeláře – 2:0. Vysočina totiž dosud inkasovala jen dvě branky a to po jedné v utkáních proti Zlínu a Znojmu. Jedenáct zimních gólů Vysočiny naštěstí ještě do konce první půle nalezlo následovníka. To se ve 43. minutě podařila křídelní akce, na jejímž konci byla přesná dorážka Tomáše Marka – 1:2.

Druhá půle přinesla snahu jihlavský čerstvých sil, které však narážely na pevnou defenzívu Sigmy. Ta navíc dokázala vyrážet do rychlých protiútoků a v největších tlaku Jihlavy rozhodla o finalistovi Tipsport ligy. Gól na 3:1 a pojistku vstupenky do nedělního berounského finále trefil v 80. minutě útočník Petr.

8.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 4:3
22.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 5:0