04.04.2009, Miroslav Fuks

Vysočina veze cenný bod z Karviné

Vysočina veze cenný bod z KarvinéVíce než tři tisíce diváků v Karviné hnalo své hráče k prodloužení domácí vítězné série, ovšem tří bodů se početné publikum nedočkalo. Fotbalisté FC Vysočina sice od 37. minuty prohrávali po zásahu Opice, ovšem díky výbornému vstupu do druhé půle srovnali. Trefil se Pavel Simr, pro kterého se jednalo o čtvrtý jarní gól v řadě. Na konečném stavu 1:1 nic nezměnila ani územní převaha domácího celku.

Diváci: 3100
Karviná: Kučera - Jursa, Čeman, Buryán, Juska - Ficek, Pavlík, Slončík, Milosavljev (77. Tchami) – Opic (64. Sourada), Mišinský.
FC Vysočina: Winter - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Cihlář – Štohanzl (68. Veselý), Karlík, Urban, Lovětínský (64. Vydra) - Simr, Faldyna (76. Gába)

Kouč Karol Marko vycházel z sestavy, které vyšel poslední duel proti Ústí nad Labem. Pouze na své místo pravého beka se vrátil uzdravený Gabriel a Veselý tak zůstal na lavičce.
Raketové začátky Karviné jsou na jaře již pověstné, a tak si hosté z Vysočiny dávali v úvodu velký pozor. Přesto hned ve 3. minutě mohli inkasovat, když Slončík centrem na malé vápno vybídl ke skórování Mišinského a pak i Opice, ale oběma scházel půlkrok k úspěšnému zakončení.
O dvě minuty později po kombinanční akci zakončoval Mišinský těsně nad. Jihlava o sobě dala poprvé vědět v 6. minutě, ale obětavý Buryán nepustil k zakončení Štohanzla.
Následující minuty se domácí zbytečně pokoušeli prosadit proti soupeři vysokými míči, což proti jihlavským zadákům nemělo šanci na úspěch. Přitom když si Karvinští dali míč na zem, hned to ve vápně soupeře hořelo.
Jihlava postupem času ustála platonický tlak domácích a začala se sama prosazovat. Šlo vidět, že hráči o sobě vědí, mají naučené konkrétní herní situace. Například po několika dotecích ve středu hřiště pořádně provětrala Kučeru Urbanova dělovka.
Domácí hráli v první půli solidní part. Ve 37. minutě se zaslouženě dočkali gólu. Ficek z pravé strany odcentroval, na přední tyči míč prodloužil Mišinský a pro číhajícího Opice na tyči zadní už nebyl problém do prázdné brány skórovat – 1:0. Hosté pak ve třiadvacetistupňovém vedru poněkud zamrzli a dovolili domácím ještě jednu obrovskou šanci. Opicův centr však rybičkou netrefil Mišinský a nabíhající Milosavljev byl o kousek pomalejší než balon.
Domácí se po příchodu z kabin nestačili ani rozkoukat a už tahali míč ze své sítě. Mladý Jursa v nerovném vzdušném souboji neuhlídal Faldynu, který hlavou přiťukl do ideální pozice Simrovi a ten pohodlně k tyči vyrovnal na 1:1. Zdálo se, že Jihlava začne domácí přehrávat, ale nestalo se tak.
Na domácích nebyly vidět žádné stopy únavy ze středeční dohrávky proti Ústí a sympaticky se snažili urvat všechny body. Mišinského střela šla jen doprostřed brány, Slončíkova pumelice protáhla Wintera mezi jihlavskými tyčemi. Po trestném kopu v 56. minutě trefil hlavou Opic břevno a hned poté pálil vedle Mišinský.
Jihlava v 68. minutě zahrozila brejkem do otevřené karvinské obrany, při němž Jursa napravil svou chybu, když odvrátil míč dva metry před brankovou čárou do bezpečí. V 75. minutě mířil jen těsně kolem tyče jihlavský mladíček Vydra. Zbývajících dvacet minut měla navrch Karviná, ale její útočná snaha byla trochu toporná.