16.01.2016, Miroslav Fuks

Vysočina v přípravě remizovala s Táborskem

Vysočina v přípravě remizovala s TáborskemDruhý zimní přípravný duel FC Vysočina proti druholigovému Táborsku nabídl v rámci Tipsport ligy vyrovnaný průběh, zlepšený jihlavský výkon ve druhé půli a konečnou remízu 1:1. Skóre utkání otevřel ve druhém dějství Lukáš Vaculík, ovšem Táborsko dokázalo z rohového kopu šťastně vyrovnat.

TáborskoTáborsko
Turnaj, sobota 16.1.2016, 13:00
1:1
(0:0)

Góly: 66. Nešický – 51. Vaculík
Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Svatík
Táborsko: 1. půle: Toma – Pilík, Navrátil, Ciferský, Hanzlík – Sladký - Ciku, Nešický, Froněk, Presl (12. Frizoni) – Surmaj. 2. půle: Toma – Sladký (67. Pilík), Mráz, Šiml, Rabiňák – Javorek – Hájek, Kočí, Nešický (67. Franěk), Frizoni – Silný.
FC Vysočina: 1. půle: Rakovan – Kukoľ, Kryštůfek, Tlustý, Mišůn – Štěpánek, Šulek - Fulnek, Marcin, Novotný – Klíma. 2. půle: Hanuš – Koutek, Šourek, Krejčí, Urdinov – Hronek, Demeter - Batioja, Jungr, Vaculík – Klíma.

V kádru FC Vysočina scházeli lehce zranění Bazal, Dvořák, Marek a Opluštil a též nachlazený Nerad. Trenér Hipp tak měl k dispozici 21 fotbalistů, které rozložil do dvou sestav.

První půle se prvoligovému celku nevydařila. Táborští lépe kombinovali, lépe se pohybovali, častěji drželi míč, ovšem do šancí se nedostávali. Blíže gólu byli paradoxně hráči v modré. V 9. minutě Štěpánek uvolnil dlouhou kolmicí Novotného, který ze strany postupoval na gólmana Tomu, ale překonat jej nedokázal. O minutu později se po rohovém kopu dostal k odraženému míči Marcin, jenže gólman jeho pěknou ránu vyrazil. V 39. minutě na pravém křídle unikl Fulnek a předložil centr před branku Klímovi, jemuž jen milimetry scházely k tomu, aby balón usměrnil do sítě. To však bylo ze strany FC Vysočina vše. Z aktivity Táborska vynikly v úvodní pětačtyřicetiminutovce též tři šance. Ve 23. minutě se do šance dral Nešický, ale Rakovan mu včas padl pod nohy. V 45. minutě se zrodily dvě velké příležitosti Táborska. Nejprve Surmajovu střelu lapil Rakovan a pár vteřin poté slovenský gólman uspěl i proti přízemní ráně Nešického.

Do druhé půle na straně FC Vysočina setrval pouze dorostenecký reprezentant Klíma. Pozměněná sestava Jihlavy se prezentovala mnohem lepší hrou, zvýšenou agresivitou a lepším pohybem. Hráči v modrém svého soupeře přehrávali a dostávali se i do šancí. V 51. minutě šli do vedení, když Jungr poslal z levého křídla centr před branku, našel Hronka, jenž z první placírkou dobře vystřelil, Toma míč vyrazil jen před Vaculíka a ten měl při dorážce lehkou práci – 0:1. V 52. minutě Vaculík rozehrál rohový kop nakrátko na Koutka, jehož centr našel hlavu Klímy, který balón prodloužil těsně nad břevno. V 56. minutě Vaculík potáhl rychlý brejk, zpětnou přihrávkou našel Koutka, jehož technickou střelu levačkou Toma s námahou vyrazil na roh. Táborsko však dokázalo vyrovnat. V 66. minutě zahrávalo rohový kop, odražený míč z dvaceti metrů napálil do klubka hráčů Nešický a od nohou jednoho z nich se kulatý nesmysl odrazil za záda bezmocného Hanuše – 1:1. V 70. minutě si jihlavský strážce svatyně připsal prakticky jediný výrazný zákrok druhé půle, když vyrazil těžkou střelu Froňka. Vysočina usilovala o první výhru v kalendářním roce 2016, ale nebyla jí souzena. V 73. minutě Hronek vysunul mezi stopery Klímu, který však vybíhajícího Tomu nepřekonal. V 77. minutě Jungr vyslal do křídla Klímu, který před branku poslal střílenou přihrávku na Vaculíka, který se ve skluzu snažil usměrnit míč do sítě, ale nepodařilo se mu to. Oba celky se tak zcela zaslouženě rozešly smírně.

„Sehráli jsme dva výrazně rozdílné poločasy. V první půli bylo v naší hře velmi málo kvality, nedostatek pohybu a snad i trochu laxní přístup. Ve druhém dějství nastalo významné zlepšení, byli jsme přesnější, aktivnější a vypracovali jsme si gólové příležitosti. “ řekl k utkání kouč Michal Hipp, jehož tým se v úterý s Tipsport ligou rozloučí duelem proti druholigovému Vyšehradu. K dispozici by už měl mít nejen nového útočníka Radka Voltra, ale též hráče, kteří dnes absentovali ze zdravotních důvodů.

Youtube kanál Ježour TV přináší pozápasový komentář jihlavského kouče Michala Hippa.