07.08.2016, Miroslav Fuks

Vysočina v Liberci vydřela cenný bod po trefě Urdinova

Vysočina v Liberci vydřela cenný bod po trefě UrdinovaFotbalisté FC Vysočina ve 2. kole ePojistovna.cz ligy vydřeli první ligové body, když na půdě favorizovaného Slovanu Liberece po kvalitním výkonu vydřeli cenný bod za remízu 1:1 (1:0). Domácí šli do vedení v prvním dějství po trefě Milana Baroše, ovšem snaha Jihlavy ve druhé půli vyústila v zasloužené vyrovnání po penaltě na Michaela Rabušice, kterou chladnokrevně proměnil Yani Urdinov.

LiberecLiberec
2.kolo, neděle 7.8.2016, 17:00
1:1
(1:0)

Góly: 12. Baroš - 80. Urdinov (p)
ŽK: 29. Pokorný, 36. Breite, 82. Folprecht - 53. Šulek, 67. Rosa, 75. Batioja, 90. Urdinov
Rozhodčí: Machálek – Kotík, Vysloužil
Diváci: 4938
Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite (64. Karafiát), Folprecht - da Silva, Navrátil (81. Komličenko), Bartl (86. Bartošák) - Baroš. Náhradníci: Hadaščok, Hladký, Lesniak, Nitrianský.
FC Vysočina: Hanuš – Blaić, Krejčí, Rosa, Urdinov – Šulek, Urblík – Ikaunieks (87. Fulnek), Hronek, Batioja (90. Šamánek) – Dvořák (57. Rabušic). Náhradníci: Rakovan – Harba, Štěpánek, Mišůn.

Kouč Michal Hipp byl v Liberci nucen učinit dvě změny oproti duelu s Plzní. Při absenci zraněných Kryštůfka a Vaculíka nasadil na post pravého beka Blaiće a na kraj zálohy se postavil Batioja.

Slovan po porážce v úvodním kole v Mladé Boleslavi mocně toužil po výhře a odpovídala tomu jeho aktivita v úvodních minutách. Jihlava se koncentrovala na rychlé kontry a po jednom z nich mohla jít v 6. minutě do vedení. Urblík poslal za obranu Ikauniekse, ovšem tomu střela při zakončení nesedla a pálil vedle tyče. Z branky se tak jako první radovali domácí. Velezkušený Baroš ve 12. minutě prošel přes oba jihlavské stopery do vápna a nekompromisně podél Hanuše skóroval – 1:0. Vysočina však nesložila zbraně a snažila se o vyrovnání. V 18. minutě po rychlém brejku a centru Blaiće hlavičkoval Dvořák, ovšem gólmana nepřekonal. Liberec se poté znovu dostal do tlaku. Ve 27. minutě míč přešel po ose Folprecht – Baroš až k volnému Bartlovi, kterého však Hanuš dokázal skvěle vychytat. V 36. minutě před branku Liberce vyslal střílený přízemní centr Ikaunieks, ovšem žádného z nabíhajících spoluhráčů nenašel. V 39. minutě se kolem hráče otočil a ke střele z pětadvaceti metrů odhodlal Urblík. Jeho přízemní projektil letěl těsně vedle tyče. Ve 41. minutě po několika nadějných akcích Jihlavy prošel vlevo Bartl přes Krejčího, ve vápně našel Baroše a ten napřáhl k ráně. Rosa však včas vytáhl obranný skluz a míč zablokoval. Následně do Hanušovy náruče z dvaceti metrů vystřelil Breite. Ve 43. minutě vybojoval zdánlivě ztracený balón Baroš, vlevo do vápna vysunul Navrátila a ten posunul míč přesně ve vápně osamoceného Bartla, jemuž stačilo k překonání Hanuše správně trefit balón, což se mu nakonec nevydařilo podle představ. Nakonec se do kabin mohlo jít za vyrovnaného stavu, neboť Urblík znovu natáhl k parádní ráně z dvaceti metrů a jeho pokus zaplachtil jen těsně vedle šibenice.

První nebezpečnou situaci druhého dějství si vytvořili liberečtí, když centr z levého křídla poměrně šťastně propadl až na zadní tyč k Coufalovi, jenže ten z úhlu poslal míč jen do Hanušových rukavic. V 53. minutě se po rohovém kopu dostal k odraženému míči ve vápně Dvořák, ovšem domácí obránci jeho ránu nenechali dojít až k Dúbravkovi. V 54. minutě zastavil rychlý kontr Slovanu Šulek jen faulem, obdržel žlutou kartu a následného přímého kopu vyprášil Hanušovy rukavice Breite. V 56. minutě vyslal Hronek kolmici do vápna na nabíhajícího Ikauniekse, jenž vyslal přízemní ránu a trefil jen zadní tyč! Batioja se už k dorážce nedostal. V 62. minutě se po přihrávce Urblíka řítil do další velké šance Ikaunieks, ovšem da SIlva v poslední chvíli dokázal zatáhnout za záchrannou brzdu. V 67. minutě pálil z přímého kopu Urblík, jenže z pětadvaceti metrů vysoko přestřelil branku. V 74. minutě balón u brankové čáry Liberce doběhl Blaić a dokázal jej zpětnou přihrávkou dostat na malé vápno k Rabušicovi, který však s patičkou proti Dúbravkovi neuspěl a následně byl slovenským gólmanem zalehnut. V 78. minutě vyslal Urblík kolmici do vápna na Rabušice, ten si pokryl míč a byl faulovaný – penalta! K exekuci se postavil Urdinov a nekompromisně proměnil – 1:1! V 85. minutě mohl znovu skórovat Bartl, když se k němu odrazil míč po standardní situaci, ovšem z úhlu pálil vedle tyče. Závěr byl ve znamení tlaku Liberce a celá řada závarů a nakopávaných míčů. Výhře však nakonec byla blíže Vysočina, neboť v 89. minutě da Silva chybně rozehrál, Rabušic se dostal do velké šance, ale se vzniklou situací si neporadil ideálně, zařízení minul.

2.kolo | Liberec - FC Vysočina | 1:1
16.kolo | FC Vysočina - Liberec | 1:0