20.05.2007, Miroslav Fuks

Vysočina v Čáslavi vydřela tři body a živí teorii

Vysočina v Čáslavi vydřela tři body a živí teoriiFotbalisté Vysočiny se po dvou porážkách v řadě konečně dočkali výhry, když vybojovali tři body na horké půdě nováčka soutěže Zenitu Čáslav. Navíc po čtyřech neúspěších slavila plný zisk na půdě soupeře. O vítězství 2:1 se postarali Ivo Svoboda a Michael Rabušic. Výhra Vysočinu drží v teoretické naději na postupové druhé místo.

ČáslavČáslav
26.kolo, neděle 20.5.2007, 17:00
1:2
(0:1)

Góly: 82. Kunášek - 28. Svoboda, 76. Rabušic.

Rozhodčí: Vysloužil - Mencl, Santarius

Ž.K.: Broschinský

Diváci: 650

Čáslav: Švenger - Gross, Mráz, Šrámek, Razím - Michal (46. Zachariáš), Podrazký, Haniak, Kunášek - Urban (77. Broschinský), Jirouš (60. Brabec).
FC Vysočina: Tulis - Gebreselassie, Šourek, Kadlec (83. Vladyka), Drga - Baláž (70. Veselý), Lovětínský, Vít, Cihlář (90. Faldyna) - Rabušic, Svoboda.

Trenér Bokša po domácí porážce s Blšany neudělal velké změny v sestavě. Opět do základu nepostavil Faldynu a pouze na lavičce zůstal kapitán Vladyka. Na jeho místo ve středu zálohy se postavil Vít a do stoperské dvojice se po uplynutí „žlutého“ distancu vrátil Kadlec.
Vysočina vstoupila do dnešního duelu aktivněji. Už ve 2. minutě vyrazil trestný kop Kadlece problémy čáslavský Švenger. Ovšem blíže gólu byli domácí ve 13., když po vynikající akci Kunáška a jeho centru zakončil Michal metr od jihlavské brány. Po trochu hlušší fázi, kdy týmy spíše nakopávaly míče, se dostal favorit ve 28. minutě do vedení. Lovětínský prostrčil míč Svobodovi, který se zbavil dvou obránců a jeho prudkou střeli dokázal Švenger vyrazit pouze do sítě. Po vstřelené brance hosté měli více ze hry a drželi míč dál od své branky. Přesto se mohli domácí v závěru půle radovat, když po Mrázově dlouhém autu do vápna hlavičkoval do břevna jihlavské brány Podrazký.
Za nepříznivého stavu byla na začátku druhé části aktivita logicky na kopačkách domácích. Byli to však spíše hosté, kteří byli několikrát blízko druhého uklidňujícího gólu. Nejblíže k němu byl dvakrát Ivo Svoboda. Nejprve se po centru Lovětínského z levé strany ocitl sám před Švengerem, který svým reflexem zachytil míč na brankové čáře. O tři minuty později se k němu odrazil rohový kop Lovětínského a on z voleje napálil tyč čáslavské branky. Hosté se přesto druhé branky dočkali. V 76. minutě udělal obrovskou chybu v rozehrávce domácí Brabec a sám na Švengra běžel Rabušic. Chytrým lobem mu nedal šanci a zvýšil jihlavské vedení. Uklidňující vedení však Vysočina udržela pouze 6 minut. Podrazký rozehrál trestný kop na Kunáška, který krásnou střelou o břevno Tulisovy branky snížil. Navíc o minutu později musel hřiště opustit zranění kapitán Kadlec, což bylo při závěrečném tlaku domácích velice nepříjemné. Když se však v nastavení neujal nadějný přímý kop Podrazkého, který Vít vykopával z brankové čary, mohla Vysočina slavit plný bodový zisk.