30.05.2015, Miroslav Fuks

Vysočina v Boleslavi dojela na gólovou produktivitu

Vysočina v Boleslavi dojela na gólovou produktivituV Mladé Boleslavi se v posledním kole letošního ročníku SYNOT ligy zrodil výsledek, který potěšil domácí, ale rozhodně neodpovídal dění na hřišti. FC Vysočina se prezentoval dobrým fotbalovým výkonem, kterému však scházelo gólové zúročení. Naopak mladoboleslavští, kteří potřebovali vítězství k uhájení 4. příčky a účasti v evropských pohárech, byli přes nepřesvědčivý výkon velice efektivní a zvítězili 3:0 (1:0).

Diváci: 2418
Ml. Boleslav: Hruška - J. Kysela, Křapka, Kúdela, Mendy (71. Bořil) - Ščuk, Vacek - Zahustel, Magera, Štohanzl (35. Bartl) – Klobása (70. Ďuriš). Náhradníci: Šeda – Wagner, Šisler, Vukadinović.
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Hybš – Fulnek, Kučera, Šulek (80. Demeter), Nerad (61. Batioja) – Kliment, Mešanović (66. Harba). Náhradníci: Kotnour – Marek, Tlustý, Štěpánek.

Vysočina do utkání v Mladé Boleslavi nastoupila se dvěma očekávanými změnami v základní jedenáctce. V brance Blažka nahradila tradiční jednička Hanuš a ve středu pole bude místo nemocného Jánoše působil Kučera, který se do sestavy vrátil po karetním trestu.

Už ve 2. minutě centrem zahrozil Kysela a Kryštůfek měl hodně práce, aby balón před Magerou odvrátil na roh. První střelu na branku si ve 4. minutě připsal Mešanović, ale z velké dálky měla spíše propagační charakter. To Kysela v 5. minutě střílel v 5. minutě z mnohem lepší pozice, ale Kučerův blok nepropálil. V 9. minutě byli domácí blízko úvodní brance, když Zahustel po vydařené kombinaci přízemní střelou trefil tyč! Na druhé straně Kliment nahrál Šulekovi, který ze solidní parkety nedokázal mířit mezi tři tyče. Ve 14. minutě Kliment po rychlém brejku vysunul Nerada, s jehož nepříjemnou střelou měl Hruška starosti a musel ji vytěsnit na roh. Ve 22. minutě domácímu publiku zatrnulo, když Mešanović vystihl Zahustelovu malou domů a u brankové čáry obešel Hrušku. Jeho pozice však na střelu vhodná nebyla a z následného závaru se Vysočině skórovat nepodařilo. Ve 25. minutě vysunul Fulnek do otevřené obrany Kukoľa, jenž se k zakončení nedostal a nevymyslel ani vhodnou přihrávku. Ve 27. minutě měla Vysočina velkou šanci, když Kučera vysunul Klimenta, který šel s Mešanovićem na osamoceného obránce. Čerstvý reprezentant U21 se rozhohl pro přímou střelu, kterou Hruška dokázal vyrazit. O dvě minuty později se ke střele z třiceti metrů za pískotu domácího publika odhodlal Nerad, ale našel jen náruč gólmana. V 31. minutě Jihlava předvedla parádní kombinaci, na jejímž konci byla přihrávka na zakončujícího Mešanoviće. Skluz domácího stopera v poslední chvíli byl rychlejší. V 33. minutě pro změnu tvrdou ránou zahrozil Kliment. Hruška jeho projektil dokázal vyrazit nad břevno. To Kukoľ v 35. minutě pálil hodně nad horní konstrukci. V 38. minutě Vysočina překombinovala defenzivní rozehrávku, Hanuš u rohového praporku přišel o míč a Vacek se po nahrávce Magery dostal ke střele do odkryté branky. Tísněn však pálil velmi mimo. V závěru první půle se domácí zlepšili. Dokumentovala to Bartlova střele, která však našla pouze Hanušovu náruč. Dosud lépe hrající Vysočina ve 45. minutě pykala za okénko v defenzívě. Volný Bartl pronikl po levém křídle až do vápna, tísněn Kryštůfkem dokázal vystřelit přes vybíhajícího Hanuše a na zadní tyči jeho pokus dorazil Klobása – 1:0.

Vysočina do druhé půle vstoupila aktivně. Ve 46. minutě se Fulnek dostal ke střílenému centru, který skončil rohovým kopem. Z něj se dostal k těžkému zakončení na malém vápně Kučera a střílel těsně vedle pravé tyče. V 51. minutě se k zakončení prokličkoval Vacek, ale jeho přízemní střela letěla vedle tyče. V 52. minutě s technickou ránou neuspěl ani Ščuk. Vysočina často držela míč, snažila se o kombinaci, ale nebyla efektivní. Navíc v 65. minutě podruhé inkasovala, když povedený brejk domácího týmu skončil Magerovou přihrávkou za obranu na nabíhajícího Ščuka, jenž podél vybíhajícího Hanuše střílel přesně. Kolem 71. minuty se domácí hned třikrát dostali do nebezpečných možností. Nejprve vypálil Vacek a tečovaná střele se došourala těsně vedle tyče na roh. Po něm se k zakončení dral Magera, ale Krejčí jeho pokus dokázal zablokovat. A z dalšího rohu už byl Hanuš po závaru překonán Vackem, ale Kukoľ situaci dokázal zachránit na brankové čáře. V 75. minutě mohl po rohovém kopu snížit Harba, ale jeho zakončení nebylo důrazné. Vzápětí šel na Hanuše sám Ďuriš, ale volil hodně nepřesný lob. V 78. se do otevřené obrany zleva prosadil Bořil a poslal přesný centr na Mageru, který se do střely krásně položil – 3:0. V 88. měl další velkou šanci Vacek, ale z ideální střelecké pozice a dobré přihrávky Zahustela nedokázal z první usměrnit míč mezi tři tyče. Vysočině nebyl gól útěchy přán, když byl v nastaveném čase Harbův přímý kop tečován těsně nad břevno. Vysočina si tak odvezla nehezkou porážku 3:0.

Hráči zápasu v utkání proti Mladé Boleslavi byli vyhlášeni Stanislav Klobása a Jan Hanuš. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Jan Hanuš 25%, 2. Muris Mešanović 21%, 3. Matěj Hybš 17%, 4. Haris Harba 8%, 5. Tomáš Kučera 8%, 6. Lukáš Kryštůfek 8%, 7. Petr Nerad 4%, 8. Jakub Fulnek 4%, 9. Peter Šulek 4%.

1.kolo | FC Vysočina - Ml. Boleslav | 0:1
30.kolo | Ml. Boleslav - FC Vysočina | 3:0