14.03.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina se s Teplicemi rozešla smírně

Vysočina se s Teplicemi rozešla smírněI ve třetím duelu proti aspirantovi účasti v Evropské lize podali fotbalisté FC Vysočina dobrý výkon, ovšem stejně jako proti Liberci své nadějné domácí vedení nedotáhli do vítězného konce. Ve 13. minutě otevřel skóre utkání Karol Karlík, ovšem aktivně hrající tepličtí ve druhé půli dokázali srovnat po chybě jihlavské defenzívy. Takřka 3.300 diváků se vidělo drama až do konce a remízu 1:1.

20.kolo, pátek 14.3.2014, 20:00
1:1
(1:0)
TepliceTeplice

Góly: 13. Karlík – 72. Nivaldo.
ŽK: Kučera, Jungr), Josl – Hošek, Jablonský, Vůch, Nivaldo.
Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Ochotnický.
Diváci: 3298
FC Vysočina: Blažek (45. Hanuš) – Jánoš, Šourek, Krejčí, Josl – Masopust (88. Kukoľ), Karlík, Jungr (77. Mešanović), Kučera, Vaculík – Harba. Náhradníci: Přeučil, Tlustý, Kosak, Koloušek.
Teplice: Grigar – Vondrášek, Hošek, Jablonský, Krob – Litsingi (65. Salami), Ljevakovič, Vachoušek (90+1. Takács), Ramos (46. Vůch), Nivaldo – Jindráček

Kouč Petr Rada musel při onemocnění Mikuly řešit otazník nad obsazení postu pravého beka. Rozhodl se tam přesunout defenzivního záložníka Jánoše, což do základní sestavy poprvé na jaře posunulo Karlíka.

Jihlavský tým povzbuzovaný slušně zaplněnými tribunami vstoupil do utkání velmi aktivně a vytvořil si územní převahu. První větší šanci si však vytvořili hosté, když v 7. minutě Nivaldo zacentroval z levé strany, míč si doběhl na druhé straně Litsingi a s jeho střelou měl Blažek plné ruce práce. Ve 13. minutě šla Vysočina do vedení. Harba táhl rychlý brejk, vypálil, odražený míč se dostal k Jungrovi a ten poslal přízemní střílený centr na nabíhajícího Karlíka, jenž měl z malého vápna jednoduchou úlohu k otevření skóre zápasu – 1:0. O 4 minuty později se do vápna dral Litsingi, ale branku hájenou Blažkem přestřelil. V rozmezí 27. a 28. minuty byla Vysočina blízko zvýšení vedení na 2:0. Nejprve se Jungr prodral pokutovým územím a předložil míč do vápna Kučerovi, jehož skákavá střela nenadělala Grigarovi problémy. Chvíli poté Kučera odcentroval z pravé strany do vápna, kde si na balón vyskočil Harba, ale v dobré pozici hlavičkoval vedle tyče. Teplice se pokoušely o nátlakový fotbal, ovšem stále se musely mít na pozoru před brejky Vysočiny. Ta hrozila i ze standardek, jako tomu bylo ve 43. minutě, kdy roh z pravé strany rozehrál Josl a ve vápně se k hlavičce dostal Šourek, který však nezamířil přesně. O minutu později vyslal záludný lob na branku Nivaldo a Blažek měl hodně práce s jeho vytěsněním nad břevno. Bohužel se pří zákroku zranil a musel být minutu před koncem první půle vystřídán Hanušem.

Do druhé půle vykročily Teplice viditelně s velkým elánem minimálně vyrovnat. Dlouho se jim to však nedařilo. Naopak Vysočina nezapomínala hrozit z rychlých brejků. V 50. minutě se šikovně proháčkoval Masopust až ke střele, ovšem ta se mu tolik nepovedla a letěla vedle. V 54. minutě ze standardní situace udeřily Teplice, kdy Jablonského hlavičku reflexivně vyškrábnul Hanuš na roh. V 60. minutě rozehrál Vaculík roh z levé strany Vaculík a následnou akci zakončil střelou mimo tři tyče Masopust. V 70. minutě byl Harba faulován v nadějné pozici čtyři metry před pokutovým územím. Přímý kop sám kopl, ovšem kulatý nesmysl pod břevno nevměstnal. V 72. minutě se hosté po nedůrazu ve středu jihlavské obrany dočkaly vyrovnání, kdy odražený míč napálil pohotově do sítě Nivaldo – 1:1. V 76. minutě Nivaldo z pravé strany přihrál do vápna Salamimu, který naštěstí pro Vysočinu těsně minul tyč. V 79. minutě musel nebezpečný závar po standardní situaci zahrávané Krobem vyřešit gólman Hanuš. Závěr zápasu přinesl nervózní minuty a několik nebezpečných momentů před každou brankou. Gólová příležitost se však už neurodila a zápas tak skončil remízou 1:1.