18.04.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina se s Bohemians znovu rozešla smírně

Vysočina se s Bohemians znovu rozešla smírněFotbalisté FC Vysočina prodloužili svoji sérii bez porážky na sedm zápasů, na druhou stranu v domácím prostředí ztratili dva body za remízu 1:1 s Bohemians 1905. Jihlavský tým potvrdil svoji výbornou formu pouze v první půlhodině, kdy skóre duelu zaslouženě otevřel Lukáš Masopust. V dalších minutách se obraz hry vyrovnal a druhá půle opticky náležela spíše hostujícímu celku. Samotný závěr byl v režii Vysočiny, ovšem Harbova střela v posledních vteřinách utkání skončila na tyči.

Diváci: 3348
FC Vysočina: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek – Masopust (66. Kukoľ), Jánoš, Jungr (46. Mešanović), Koloušek (73. Karlík), Vaculík – Harba. Náhradníci: Vejmola – Přeučil, Marek, Kosak.
Bohemians 1905: Berkovec – Pauschek, Krch, Brabec, Kalina – Nerad (82. Budínský), Jindřišek, Hora (90. Šmíd), Rada, Bartek (68. Jeremenko) – Lietava. Náhradníci: Havránek – Kuklys, Růžička, Vaitkunas

Kouč Petr Rada potěšil fanoušky nasazením uzdraveného Masopusta, který v základní sestavě nahradil Kukoľa. Místo potrestaného Kučera naskočil dle očekávání Jungr, což znamenalo stažení Kolouška do role rozehrávače.

Domácí vstoupili do důležitého záchranářského duelu aktivně a už ve čtvrté minutě po individuálním průniku Masopusta do vápna Klokanů mohli jít do vedení, ale kanonýr domácích Harba nedokázal šanci využít. Jeho slabá střela skončila mimo Berkovcovy tři tyče. Ve 13. minutě Masopust nesupěl po přihrávce Jungra, když pálil mimo tři tyče. O dvě minuty později si už chuť spravil. Jánoš z vlastní poloviny poslal parádní pas za obranu, kam si naběhl právě Masopust. Berkovec proti němu sice vyběhl, aby mu zmenšil střelecký úhel, ale Masopust se trefil přesně mezi jeho nohy – 1:0! Domácí se i nadále tlačili do útoku a vytvářeli si gólové pozice. Ve 20. minutě z úhlu neuspěl Harba, když vystřelil nad branku. O šest minut později se ke střele ve vápně Bohemians dostal Vaculík, ale jeho snaha byla zablokována. Ve 28. minutě Harba přihrál do vápna Kolouškovi, který levačkou střílel vedle tyče. Ve 34. minutě na roh Vaculíka naskočil Šourek, ale jeho hlavička mířila mimo tři tyče. Hosté, kteří s Vysočinou neprohráli ve vzájemném duelu víc než sedm let, se dlouho nedokázali dostat do hry. Až v posledních osmi minutách první půle domácí tým zatlačili. Nejprve v 37. minutě našel Jindřišek ve vápně Horu, ale jeho střela rozvlnila jen boční síť. O tři minuty později už se hostujícímu týmu ale přece jen podařilo srovnat skóre. Ze 22 metrů krásně vypálil na jihlavskou branku Rada, jeho projektil dokázal Hanuš vytěsnit na břevno, od kterého se ale míč odrazil k dobíhajícímu Lietavovi a ten dorážkou srovnal – 1:1.

Do druhého poločasu již nenastoupil zraněný Jungr a místo něj nastoupil Mešanović. Domácí tým to však k větší aktivitě neprobralo. Jihlava, kterou na hřišti půlhodiny dominovala, najednou tahala za kratší provaz, měla problém udržet míč a soustředila se spíš na brejky. Bohemians i po přestávce potvrzovali zlepšenou formu pod trenérem Klusáčkem. Nebezpečná byla střela Lietavy v 52. minutě, která prosvištěla těsně nad brankou. V 55. minutě roh hostí zakončoval z blízka Lietava a Hanuš situaci musel zachraňovat na zemi. Na druhé straně zpoza vápna vystřelil jedovku Harba, ovšem Berkovec ji chytil. V 69. se mohl střídající Jeremenko hnedle stát hrdinou, když vystihl nepřesnou malou domů Šourka, ale na kluzkém terénu podklouzl a k zakončení se nedostal. V 80. minutě střelu Lietavy zpoza vápna Hanuš vyrazil. Přestože se hráči Bohemians více tlačili za vítězným gólem než domácí, byli to paradoxně Jihlavané, kdo měl největší možnost získat všechny body. V závěru nejprve po přiklepnutí Mešanoviće mohl rozhodnout kapitán Jihlavy Vaculík, ale Berkovec jeho pokus z osmi metrů vyrazil na roh. A v nastavení zahráli domácí přímý kop a po signálu trefil Harba tyč! Poté už sudí Franěk zapískal konec zajímavého utkání.

11.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 0:0
25.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 1:1