13.05.2011, Jaroslav Wollmann

Vysočina prožila smolný pátek třináctého

Vysočina prožila smolný pátek třináctéhoPátek třináctého nepotěšil české hokejové příznivce a stejně tak ani fanoušky FC Vysočina. Jihlavský tým v rámci 26. kola přivítal pátý Třinec a nechtěl připustit další ztrátu bodů. Z velké snahy, tlaku, šancí a standardních situací však žádná branka nepadla. Konečná remíza 0:0 bezesporu představuje nepříjemnou komplikaci za vytouženým postupem. Smolný den Vysočiny umocnilo zranění Petra Tlustého při předzápasovém rozcvičení a především vážné zranění zkušeného Michala Veselého, který stadión opustil ve druhé půli v sanitce.

26.kolo, pátek 13.5.2011, 19:00
0:0
(0:0)
TřinecTřinec

ŽK: Mešanović, Vaculík, Veselý - Joukl, Rehák, Mrázek, Malíř.
Rozhodčí: Kovařík - Kocián, Marek.
Diváci: 1056
FC Vysočina: Uvarenko - Veselý (75. Bača), Šimáček, Halama, Cihlář - Vaculík (59. Dolejš), Karlík, Dort, Kopic - Tecl, Mešanović (66. Šimonek)
Třinec: Lipčák - Lisický, Rehák, Hupka, Minarčík (90. Byrtus) - Malíř, Hanus, Siegl, Ceplák (90. Chlebek), Joukl - Surynek (80. Mrázek)

Tlustého předzápasové zranění si vynutilo změnu v základní sestavě, do které naskočil Šimáček. Oproti jedenáctce z Žižkova nebyl ze zdravotních důvodů k dispozici ani Gabriel, kterého tak na pravém kraji zálohy nahradil Vaculík. Pro něj o obnovenou domácí ligovou premiéru po bezmála sedmi letech.

Krom úvodní oťukávací desetiminutovku byla pánem na hřišti domácí Vysočina. Třineckou obranu se dařilo překonávat rychlými kombinacemi středem i po křídlech. V první velké šanci byl ve 23. minutě Tecl, který dostal míč za obránce, obhodil si gólmana Lipčáka, ale jeho pokus nebyl dostatečně prudký, aby se dostal až za brankovou čáru. Blízko gólu byl ve 34. minutě Dort, který se po kolmici Vaculíka zjevil před Lipčákem, ale jeho pohotový pokus šel vedle tyče. Brzy poté měl gól noze i Mešanović, ale jeho střela nebyla příliš razantní. Na druhé straně přišla v 38. minutě první a jediná šance hostí. Po přihrávce Lisického se k balónu dostal Surynek, ale jeho střelu mířící do branky vykopl z brankové čáry Veselý. Jihlava velmi toužila po úvodní brance ještě před poločasem a svého soupeře notně zatlačila. Ve 44. minutě Dort prodloužil hlavou na Mešanoviće, ale jeho pohotová hlavička neměla potřebnou rychlost. Z následného rohu se v obrovské šanci zjevil Karlík, který měl gól měl na noze, ale z malého vápna nedokázal trefit branku.

Druhá půle se odehrávala na jedinou branku. Jihlavští fotbalisté to zkoušeli všemi možnými způsoby, ale neuspěli. Stejně jako před týdnem na Žižkově se branky nedočkali. Pomineme-li spoustu rohů, závarů a nákopů do třineckého vápna, tak za zmínku stojí tyto brankové příležitosti. V 71. minutě prodloužil Šimonek hlavou míč za obránce na nabíhajícího Dolejše. Ten se dral do zakončení, už se chystal ke střele, když mu balón ukopl jeden z obránců hostí. O 7 minut později se domácí radovali ze vstřelené branky v podání dorážejícího Dolejše, tu však rozhodčí k velké nevoli diváků neuznal pro ofsajd. V 84. minutě se po Cihlářově centru z levé strany k zakončení dostal Bača, nedokázal však z otočky trefit branku. Urputná snaha Vysočiny gradovala, ale zasloužené odměny se nedočkala. V 90. minutě míč z brankové čáry vykopl hostující Joukl.

11.kolo | Třinec - FC Vysočina | 1:0
26.kolo | FC Vysočina - Třinec | 0:0