19.05.2012, Jaroslav Wollmann

Vysočina porazila Třinec a slaví návrat mezi elitu!

Vysočina porazila Třinec a slaví návrat mezi elitu!Fotbalisté FC Vysočina slaví po šesti letech návrat do vytoužené Gambrinus ligy! Svěřenci Romana Pivarníka svůj postup stvrdili jasnou domácí výhrou nad sestupujícím Třincem v poměru 3:0 (1:0). Domácím se povedl vstup do utkání, v 15. minutě se po přihrávce Vaculíka trefil Sedláček. Hosty oslabil v 25. minutě Rehák, jenž dostal červenou kartu za faul na Tecla. Ve druhém poločase přidal pojistku v 62. minutě Tecl. Na konečných 3:0 upravil v závěru Karlík.

29.kolo, sobota 19.5.2012, 15:00
3:0
(1:0)
TřinecTřinec

Góly: 15. Sedláček, 62. Tecl, 85. Karlík.
ŽK: Karlík.
ČK: 25. Rehák.
Rozhodčí: Býma - Paták, Marek.
Diváci: 3150
FC Vysočina: Blažek - Obert, Tlustý, Halama, Gavrić - Vaculík (74. Mešanović), Jungr (65. Veselý), Velický, Kučera (77. Karlík) - Sedláček, Tecl
Třinec: Lipčák - Lisický, Kuděla, Hupka, Rehák - Malíř, Ceplák, Maroši (59. Súkenník), Matoušek (31. Eismann) - Nekuda (83. Gavlák), Surynek

Kouč Roman Pivarník mohl vybírat z kompletní soupisky, ovšem při skládání základní sestavy vsadil na jedenáctku úspěšnou v Brně. S jedinou výjimkou, kdy defenzivně založeného středopolaře Karola Karlíka nahradil ofenzivněji více laděný Marek Jungr.

Jihlava měla zápas od samého počátku plně pod kontrolou. Před zaplněnými ochozy se na třineckou branku valil jeden útok za druhým a domácí fotbalisté si též vypracovali řadu rohů a standardních situací. Už v 8. minutě mnozí viděli míč v síti po rohovém kopu Vaculíka a hlavičce Sedláčka. Jeho hlavičku z brankové čáry vykopl Matoušek. Uklidnění na kopačky hráčů ve žlutém přinesla 15. minuta, kdy se na pravém křídle uvolnil Vaculík a před branku předložil přízemní přihrávku na nabíhajícího Sedláčka. Ten balón z první uklidil k tyčce - 1:0! Pro zachraňující se Třinec bylo ještě hůře v minutě 25., kdy byl za likvidační zákrok zezadu na pronikajícího Kučeru vyloučen Rehák. Náskok Jihlavy nezvýšil ve velké šanci nejlepší střelec soutěže Tecl, který ve 29. minutě po nájezdu přeloboval brankáře i branku.

Zkušený gólman Třince Lipčák už po změně stran zasáhl i proti jeho hlavičce, ráně domácího kapitána Velického či střele Jungra z penalty. Jihlava nadále tlačila a Tecl se nakonec dvanácté branky v sezoně dočkal, když v 62. minutě zblízka zavěsil pod břevno po centru z levé strany. Euforii na stadiónu FC Vysočina umocnil pět minut před koncem střídající Karlík, který se prosadil přesnou hlavičkou k tyči po rohovém kopu. Poté už na trávníku vypukly intenzivní oslavy. Ty pokračovaly v kabině, klubovém zázemí i na pódiu s kapelou Major Major.