10.04.2011, Jaroslav Wollmann

Vysočina na Zlín doma opět nevyzrála

Vysočina na Zlín doma opět nevyzrálaJiž šestkrát se Zlín představil v Jihlavě v ligovém či pohárovém utkání a stále zde čeká na první porážku. Přitom fotbalisté FC Vysočina v domácím prostředí potřebovali bodovat naplno, aby se bodově dotáhli na 2. příčku tabulky. Jejich plány začal naplňovat ve 22. minutě kapitán Vysočiny Filip Dort, který se z penalty nemýlil. Hosté však našli o dvanáct minut později svou odpověď. Na 1:1 vyrovnal nikým nehlídaný Karel Kroupa. Jihlavané byli vyrovnávací brankou zaskočeni a na hřišti se spíše hledali než aby se pokusili vrátit vedení na svou stranu. Ve druhém poločase se při snaze obou týmů už diváci branky nedočkali, a tak se oba celky rozešly smírně po výsledku 1:1 (1:1).

21.kolo, neděle 10.4.2011, 17:00
1:1
(1:1)
ZlínZlín

Branky: 22. Dort (pen.) - 34. Kroupa.
ŽK: Kopic, Krutý, Tecl - Kořínek, Malchárek.
Rozhodčí: Ochotnický - Zlámal, Vnuk.
Diváci: 2150
FC Vysočina: Uvarenko - Veselý, Tlustý, Šimáček, Šilinger - Karlík - Dolejš (57. Mešanović), Dort, Kopic (74. Šimonek), Krutý (46. Görner)- Tecl
Zlín: Kořínek - Jugas, Malchárek, Zbožínek, Jelínek - Konečník (79. J. Dobeš), R. Dobeš (90. Poznar), Bačík (85. Elšík), Novák - Kroupa, Bublák

Kouč Josef Vrzáček po neúspěchu v Sokolově pozměnil sestavu. Místo vyžluceného stopera Halamy nastoupil Šimáček, ve středové řadě se místo Görnera objevil Krutý a Gabriela na pravém okraji obrany nahradil zkušený Veselý.

Hned v 1. minutě se po chybě Zbožínka hnal ze strany k brance Tecl, našel v dobré pozici Dorta, ale tomu balón odskočil do zámezí. Poté se hrál duel mezi šestnáctkami, na jihlavských hráčích byla znát nervozita a problémy oběma celkům činil i silný vítr. Ve 12. minutě velmi nebezpečně hlavičkoval po standardní situaci Zbožínek, ovšem jeho pokus skončil těsně vedly tyčky. Podobně na druhé straně hlavičkoval ve 14. minutě nad břevno Tlustý. Ve 20. minutě kopal Krutý nebezpečnou standardku, ta nebyla zužitkována, ovšem odražený míč dostal Krutý zpět do vápna k Teclovi, ten byl u míče dříve než gólman Kořínek a přišel faul. K penaltě se postavil tradiční exekutor Filip Dort a přestože brankář jeho pokus mířící přesně k tyči vystihl, tak míč skončil v síti – 1:0. Ve 30. minutě se na druhé straně zjevil v dobré pozici kanonýr Kroupa, ovšem z šestnáctky pálil pohotově nad. Tentýž hráč se však ve 34. minutě nemýlil. Po centru Jelínka z levé strany se zjevil volný za stopery a placírkou neměl problém skórovat k tyči a oslavit tak dnešní narození syna – 1:1. Vysočina se poté snažila zatlačit hosty na jeho polovinu, ale příliš se jí to nedařilo. Do poločasu se tak již nic nezměnil, domácí se svým nepřesným výkonem rozhodně nemohli být spokojeni.

Do druhé půle tak Krutého nahradil Görner. První šanci však měli zlínští – ve 48. z přímého kopu krásně vypálil Konečník a Uvarenko musel tvrdý projektil vyrazit nad branku.Zlín byl v úvodu druhé části lepším celkem. V 50. minutě hlavičkoval po rohu vedle tyče Bačík. Vysočina se před hostující branku nebezpečně dostala až v 53. minutě, kdy byl faulován Kopic a následný „malý roh“ nebyl Dortem zužitkován. Naopak z následného brejku krásně pálil neobsazený Bačík. Mířil vedle tyče. V 54. minutě se ve vápně proháčkoval Dolejš, ovšem nepříliš prudký pokus do středu branky nepředstavoval pro Kořínka problém. V 64. vychytal obrovskou šanci Zlína Uvarenko, blízko branky byl Malcharek, jehož střelu lotyšský gólman vyrazil. Vzápětí před hostujícím brankářem prováhal velkou šanci Mešanović – hostující stoper byl se skluzem rychlejší. Závěrečná dvacetiminutovka patřila Vysočině. Zlín se začal soustředit na bránění bodu a rychlé brejky. Ty však byly velice nebezpečné a jihlavskému celku rozhodně neumožňovaly vsadit na totální ofenzívu. Rozhodnout mohu střídající Šimonek, který na jaře s ohledem na zranění nastoupil vůbec poprvé. Nejdříve pálil ve výborné pozici vedle po přistrčení Dorta a v 81. minutě se uvolnil ve vápně a ve velké příležitosti přestřelil. Na skóre utkání se už nic nezměnilo.

6.kolo | Zlín - FC Vysočina | 1:4
21.kolo | FC Vysočina - Zlín | 1:1