24.08.2012, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina i nadále zůstává neporažena

Vysočina i nadále zůstává neporaženaVysočina nadále drží neporazitelnost a zároveň ani po 5. kole nepozanal chuť vítězství. Změny tady však byly. Jihlavští fotbalisté povzbuzování 3590 fanoušky tentokráte nevstřelili první gól zápasu a až ve druhém dějství náskok soupeře dokázali stáhnout. Na trefu Doležala odpověděl v 80. minutě po centru Kolouška kapitán Stanislav Tecl. Vyrovnal tak na konečných a zasloužených 1:1.

Diváci: 3590
FC Vysočina: Blažek - Kryštůfek (46. Kučera), Tlustý, Šourek, Josl (90. Kosak) - Masopust, Koloušek, Rada, Jungr (79. Sedláček), Vaculík - Tecl. Náhradníci: Hanuš - Gavrić, Šilinger, Filip.
Olomouc: Blaha - Janotka, Škerle, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Doležal, Hořava - Schulmeister (70. Navrátil), Ordoš, Hubník (85. Petr)

Trenér František Komňacký dal příležitost skoro stejným hráčům v poli jako v Liberci. Jen Karlíka, které ho zápasu nepustila tržná rána na čele, nahradil ve středu zálohy Rada. V brance poté Hanuše nahradil Blažek.

V úvodní čtvrthodině oba soupeři hrozili hlavně ze standardních situací. První vyloženou příležitost si vypracovali hosté v 19. minutě. Sám na brankáře šel Hubník, ale Blažek jeho střelu zneškodnil. I dál měli více ze hry Olomoučtí a ve 27. minutě už se po zásluze dočkali branky. Ordoš na sebe navázal tři obránce, posunul Pospíšilovi a neobsazený Doležal po jeho vybídnutí zamířil do prázdné branky. Za šest minut už mohli Hanáci vést o dvě branky. Roh Olomouce odvrátil Rada jen do Kryštůfka, od kterého směřoval míč do sítě, ale Blažek jej konečky prstů reflexivně dokázal vytáhnout alespoň na roh.

Do druhého poločasu Vysočina vkročila se změnou v sestavě. Dolů šel pravý bekl Kryštůfek, na jeho místo se zasunul Vaculík a hru zálohy oživil mladík Kučera. Střídání spolu s důkladnou poločasovou promluvou trenéra vyšlo a Vysočina si skutečně počínala o poznání aktivněji. První gólovou příležitost si vytvořila v 50. minutě, kdy se ke střele z malého vápna dostal Jungr, ale jeho pokus obránci na poslední chvíli zablokovali. Domácí středopolař neuspěl ani po zmatcích ve vápně Olomouce po rohovém kopu. Do třetice to Jungrovi nevyšlo, když se na hranici vápna v 54. minutě zbavil obránce, ale vystřelil nepřesně. Po hodině hry se ve vápně uvolnil znovu Jungr, ale ani tentokrát gólmana Blahu překonat nedokázal. Na druhé straně se v 69. minutě po centru Vepřeka neprosadil Ordoš. A byl to zase Jungr, kdo nevyužil šanci k vyrovnání ani čtvrt hodiny před koncem. Po centru z malého vápna mířil hlavou jen do náruče olomouckého brankáře. Trenér Komňacký Jungra deset minut před koncem záhy za Sedláčka a hned poté došlo k vyrovnání! Koloušek poslal ze standardní situace centr do pokutového území a míč se snesl na hlavu kapitána Tecla, který odvrátil první jihlavskou prohru v novém ročníku. Fotbalisté Sigmy v závěru utkání vrhli všechny síly do útoku. V jednaosmdesáté minutě hlavičkoval Michal Ordoš těsně nad branku. Za několik momentů byl před jihlavským brankářem Blažkem velký závar, Michal Hubník a poté ani Michal Ordoš nedokázali ale dopravit míč do sítě.

5.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 1:1
19.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 3:0