20.09.2014, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Vysočina duel s Příbramí nezvládla

Vysočina duel s Příbramí nezvládlaFotbalisté FC Vysočina nezvládli nesmírně důležitý domácí duel s Příbramí. Nenavázali na výhru z Hradce Králové, nedokázali zvítězit nad Příbramí, z množství šancí nevstřelili žádnou branku a dokonce soupeři umožnili gól vstřelit, když se v 63. minutě po zaváhaní Kolouška trefil Řezníček. Snaha domácího celku či nasazení trojice útočníků nestačilo ani na vyrovnání. Příbram venku zvítězila po 23 zápasech a Vysočina znovu padla až na poslední příčku SYNOT ligy.

Diváci: 3023
FC Vysočina: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Koloušek, Jánoš – Kovář (46. Kukoľ), Jungr (67. Irobiso), Vaculík (79. Mešanović) – Harba. Náhradníci: Blažek – Bello, Šourek, Vidlička.
Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Hnaníček, Pilík (84. Stratil) – Krameš, Fillo, Zeman (88. Mareš) – Řezníček.

Kouč Petr Rada do utkání proti Příbrami nasadil sestavu dle předpokladů. Jediný otazník v podobě náhrady vyžluceného Tomáše Kučery vyřešilo nasazením zkušeného tvůrce hry Václava Kolouška.

Vysočina chtěla před vlastními fanoušky potvrdit bodový zisk z Hradce Králové, začala aktivně a postupně získávala územní převahu. V 16. minutě mohl po překvapivé přihrávce Kolouška skórovat Harba, ale jeho špatného zpracování využil gólman Boháč a skryl míč v rukavicích. Ještě blíže skórování byli domácí ve 20. minutě, kdy z levé strany zahrával rohový kop Vaculík, který nakrátko přihrál Hybšovi, jenž ve vápně našel hlavu nabíhajícího Krejčího. Ten bohužel těsně minul tyč Boháčovy brány. V 31. minutě rozpohyboval obranu Kovář, přihrál Jánošovi a ten na hlavu Vaculíka, jenž těsně hlavičkoval nad břevno. Ve 42. minutě se po standardní situace rozehrané Vaculíkem dostal k odraženému míči Jánoš a následně střelou zpoza vápna vystrašil Boháče. První půle, která nabídla hlavně velký boj a neúspěšné obléhání příbramské branky, tak kýžený gól nepřinesla.

Obraz hry se příliš nezměnil ani ve druhém dějství. Hosté se soustředili na úpornou defenzívu a rychlé brejky a domácí fotbalisté se jen těžko dostávalo do gólových příležitostí. Tu největší z pohledu Jihlavy měl v 53. minutě Jungr, který šel sám na Boháče, který ho ale vychytal a poradil si následně s jeho dorážkou. Jungr možná měl volit přihrávku na volného Kukoľa. Vysočina, která v minulém kole ukončila sérii sedmi zápasů bez vítězství, se dál tlačila na zteč hostující obrany, která je s 18 inkasovanými brankami vůbec nejhorší v první lize. Byla to však Příbram, kdo se v 63. minutě dočkal branky. Nejzkušenější domácí hráč Koloušek špatně zpracoval těžký míč, ten se ideálně odrazil do vápna k Řezníčkovi, jenž střelou na zadní tyč překonal Hanuše. Vstřelil tak svou čtvrtou branku v sezoně – 0:1. Jihlavané ale nechtěli připustit, že by pošesté z osmi odehraných kol neskórovali, a tak vrhli všechny síly do útoku. V 72. minutě vyrazil do útoku i stoper Tlustý, který tvrdě vypálil z třiceti metrů, ale míč si našel gólman Boháč. Z brejků hrozili i hosté, když v 73. minutě šel ze strany sám na Hanuše znovu Řezníček, tentokrát ale branku netrefil. O dvě minuty později nebezpečně vypálil Pilík, ale jeho rána trefil dobře postaveného Hanuše. Deset minut před koncem střídající Irobiso sklepl míč na Kolouška, ale ten z dvaceti metrů orazítkoval jen břevno. V 89. minutě Boháč vyboxoval na roh technický pokus Mešanoviće z osmnácti metrů. Když v nastaveném čase nepřekonal Boháče ani hlavičkující Mešanović, skóre zápasu už se neměnilo.

8.kolo | FC Vysočina - Příbram | 0:1
22.kolo | Příbram - FC Vysočina | 1:1