16.05.2008, Miroslav Fuks

Vysočina byla šťastnějším týmem a vydřela výhru

Vysočina byla šťastnějším týmem a vydřela výhruVysočina se po třízápasové pauze opět dočkala vítězství, když byla šťastnějším týmem ve vyrovnaném a nervózním utkání proti Sokolovu. Ten potvrdil pověst jednoho z nejlepších celků jarní části a za svůj výkon si remízu zasloužil. Proti však byl kanonýr Faldyna, který po přihrávce Rabušice vstřelil jediný gól zápasu. Po třech remízách se tak ve vzájemném duelu těchto celků poprvé zrodila výhra.

26.kolo, pátek 16.5.2008, 19:00
1:0
(1:0)
SokolovSokolov

Gól: 18. Faldyna
Rozhodčí: Drábek - Pelikán, Adámková
Ž.K.: Vepřek, Hušbauer, Sláma, Faldyna, Böhm - Hrabáč, Filip, Javorský, Poděbradský
Diváci: 850
FC Vysočina: Šimon - Sláma, Kadlec, Gába, Vepřek - Dupal (78. Gabriel), Hušbauer, Schneider, Cihlář - Faldyna (86. Lovětínský), Rabušic (67. Böhm).
Sokolov: Bertelman - Jiráček, Filip, Hrabáč, Mach (74. Held) - Salák, Čada, Javorský (80. Rojka), Poděbradský - Duchnič, Šorfa.

Trenér Marko se musel obejít bez zraněného Tlustého, který již absolvoval operaci menisku. Místo něj se na post stopera stáhl zkušený Gába a jeho místo v záloze obsadil osmnáctiletý Hušbauer, který v posledním zápase ve Fulneku dostal více ofenzivní roli. Post vedle Faldyny tak obsadil Rabušic. Poslední změnou základní jedenáctky bylo nasazení Dupala místo Gabriela na pravý okraj zálohy.

Zápas dvou na jaře úspěšných celků přinesl spíše urputný boj s řadou nepřesností, než fotbalovou krásu. Po opatrném úvodu převzali iniciativu domácí a již v 18. minutě se mohli radovat. Na pravé straně obrany Sokolova se prosadil Rabušic, postupoval podél brankové čáry, nalákal na sebe gólmana a pak ideálně nahrál za malé vápno volnému Faldynovi, který do prázdné brány otevřel skóre. Hosté byli v ofenzivě zcela neškodní, naopak v 25. minutě měli namále podruhé, to když šel Rabušic tvrdě do souboje s brankářem Bertelmanem a vyrazil mu míč z rukou do sítě. Sudí ale jeho gól neuznal a odpískal faul. Do třetice zahrozil v 31. minutě dělovkou z trestného kopu Kadlec, sokolovský gólman ale jeho ránu vyrazil na roh.

Druhý poločas přinesl zlepšení hostí a útlum domácích. Vyrovnáno mohlo být v 54. minutě, kdy Vepřek fauloval v šestnáctce Duchniče, jenže kapitán Sokolova Salák z penalty minul levou tyč branky. Ani tato situace hráče Vysočiny neprobrala a ti pokračovali v nevýrazném výkonu, při němž se spíše soustředili na bránění nejtěsnějšího vedení. To mohlo vzít za své v 63. minutě, kdy velmi nebezpečně hlavičkoval Duchnič, ale Šimon míč skvělým zákrokem vytěsnil vedle pravé tyče na roh. Poté se míč pohyboval spíše mezi oběma vápny a diváky dostala do varu jen karetní chvilka sudího Drábka, který v 76. minutě ukázal žlutý kartonek hned třem hráčům. Hosté se v závěru dostali k několika nebezpečným závarům a pološancích, při kterým své kvality potvrdil gólman Šimon, jako při nájezdu Saláka, a nebo byla na svém místě jihlavská obrana. Po výsledku 1:0 se Vysočina mohla radovat z cenné výhry nad kvalitním soupeřem, která prodloužila jihlavskou domácí sérii bez inkasované branky již na šest zápasů!

11.kolo | Sokolov - FC Vysočina | 0:0
26.kolo | FC Vysočina - Sokolov | 1:0