12.05.2004, Miroslav Fuks

Vysočina byla blízko pohárového finále i Poháru UEFA!

Vysočina byla blízko pohárového finále i Poháru UEFA!Více než hodinu živili fotbalisté FC Vysočina sen o postupu do finále Poháru ČMFS a tím i účasti v Poháru UEFA! V pohárovém semifinále na půdě Baníku před takřka jedenácti tisíci diváky vedli díky šťastné trefě Petra Vladyky, ale nakonec neodolali závěrečnému náporu novopečeného mistra ligy. Ten zvítězil 2:1 (0:1) díky trefám Heinze a Matušoviče.

Diváci: 10322
Ostrava: Raška - Pospěch, Neuwirth, Besta, Drozd - Látal (46. Kiša), Bystroň, Slončík (46. Lička), Čížek - Matušovič (90. Žůrek), Heinz.
FC Vysočina: Vorel - Bartoš (78. Šourek), Kadlec, Čep, Kotrys - Veselý, Večeřa, Pacholík, Vaculík (66. Liška) - Vladyka, Hošťálek (83. Navrátil)

Baník nastoupil až na Bolfa v kompletní sestavě, ale v první půli toho moc nepředvedl. Hráčům se moc nechtělo běhat a když už se rozběhli, tak je pětkrát zastavil praporek rozhodčího Wilczka. Jihlava bezchybně bránila a každé ojedinělé příležitosti se snažili využít k brejkům. Neuvěřitelné se stalo skutkem ve 30. minutě. Při Vladykově trestném kopu domácí fanoušci zapálili bengálské ohně a skutečně hořelo. Od pravé lajny Vladyka zatočil z 35 metrů míč a náhradní brankář Raška zazmatkoval a míč mu s pomocí tyče zapadnul do brány. To nevydržel trenér Komňacký a zkritizoval Heinze Diváci pískali. Pět minut před přestávkou Baník Jihlavu hokejově zavřel, ale Bystroň mířil vysoko nad.

Druhý poločas začal Baník v mnohem svižnějším tempu a dostal Vysočinu pod permanentní tlak. Probudil se zejména Heinz. Z jeho akrobacie vytěžil v 56. Pospěch jen roh. V 62. se řítil Heinz sám na Vorla, ale ten ho vychytal. Do třetice však uhodilo v 66. minutě. Heinze uvolnil Bystroň kolmicí a ten šajtlí obstřelil Vorla - 1:1. V 69. po rohu Čížka a Pospěchově hlavičce za Vorla chytala tyč a v 74. po úniku Čížka mohl do prázdné branky doklepnout Heinz, ale Čep byl důraznější a odklidil míč na roh. Rozhodnutí přišlo v 85. minutě, Lička našel volného Matušoviče a ten podstřelil Vorla. V 90. mohl ještě po rohu pečetit Neuwirth.