26.03.2013, Miroslav Fuks

Vyrovnaný zápas juniorek skončil vysokou prohrou

Vyrovnaný zápas juniorek skončil vysokou prohrouJuniorka FC Vysočina se dnes přesvědčila, že fotbal umí být pořádně krutý. V domácím duelu proti Sigmě se ujala vedení, sehrála vyrovnaný duel a za stavu 1:1 měla šance na vedení. Místo toho v posledních deseti minutách třikrát inkasovala a Olomouci podlehla vysoko 1:4 (1:1)

Diváci: 50
FC Vysočina: Hanuš – Fadrný, Kryštůfek, Obert, Josl (73. Šuta) - Vacek, Štancl (56. Koudelka) - Kliment, Kavka, Urbánek – J.Kučera (60. Zeman).
Olomouc: Arbeit – Texl, Svozil, Štěrba, Vavřík, Habusta, Schmidt (89. Bernard), Machalický, Holub (58. Ševčík), Nešický (86. Chorý), Zahradníček.

Úvodní dvacetiminutovka patřila spíše domácímu celku. V 17. minutě snahu jihlavských mladíků korunoval úvodní brankou zápasu Kliment. Gólu předcházel křížný centr Josl, míč prodloužený Fadrný a dobrá práce Klimenta, který nejdříve naznačil střelu pravou nohou, balón zasekl na levačku a podél gólmana Arbeita trefil přesně k zadní tyči – 1:0. Sigma poté přidala a hned z první vážnější akce se radovala z gólu. Ve 26. minutě ztratil míč Štancl a následné přečíslení na levé straně zakončil do prázdné branky Texl. Zbytek úvodního dějství byl vyrovnaný a mnoho vzruchu před oběma brankami nenabídl.

Po změně stran se v první šanci ve 47. minutě ocitl Kavka. Bohužel, zpětnou přihrávku od Klimenta promáchl. V 63. minutě prověřil gólmana Arbeita aktivní Kliment, ale vedoucí gól netrefil. Zápas se zdál, že dospěje zasloužené remíze, ovšem realita byla zcela jiná. Hostující celek se v 81. minutě ujal vedení, když Zahradníček po nenápadné akci našel před brankou volného Schmidta a ten poslal Olomouc do vedení – 1:2. O 6 minut později o výhře Sigmy rozhodl nechytatelnou střelou Ševčík a skóre dal konečnou výraznou podobu olomoucký kapitán Svozil po rohovém kopu – 1:4.

„Fotbal někdy není spravedlivý a dnešní zápas toho byl důkazem. Podali jsme poctivý výkon, zápas jsme odehráli solidně takticky a za stavu 1:1 jsme si vytvořili několik příležitostí. Škoda, že v nich Kliment a Kavka neuspěli. Místo toho jsme v posledních deseti minutách hned třikrát inkasovali. Takové vyústění zápasu pro nás bylo kruté, na druhou stranu musíme uznat vysokou kvalitu soupeře,“ řekl po utkání jihlavský trenér Pavel Procházka.

5.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 1:1
19.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 3:0