11.09.2009, Jaroslav Wollmann

V Jihlavě byly k vidění vítězné gólové hody!

V Jihlavě byly k vidění vítězné gólové hody!Třízápasovou šňůru Jihlavských bez vstřelené branky odčaroval již v 7. minutě Michal Veselý, krátce po něm se prosadil Peter Krutý. V minutě 16. vedli domácí již o tři branky, když se poprvé v sezóně trefil Stanislav Tecl. Nevídaně efektivní dvacetiminutovku uzavřel Matěj Vydra. Hosté se ve druhém poločase snažili utkání zdramatizovat, když se jim povedlo snížit na 3:4. Pojistku v podobě pátého gólu přidal z penalty Michal Kadlec. Vysočina se tak může radovat ze zaslouženého zisku tří bodů a z vítězství nad Karvinou v divokém skóre 5:3.

7.kolo, pátek 11.9.2009, 19:00
5:3
(4:1)
KarvináKarviná

Branky: 7. Veselý, 11. Krutý, 16. Tecl, 27. Vydra, 85. Kadlec (p) - 32. Jursa, 76. Mišinský, 80. Opic.
ŽK: Veselý - Ficek, Buryán, Hoffmann.
Rozhodčí: Ochotnický - Štěrba, Kovařík.
Diváci: 1150
FC Vysočina: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Caha - Gabriel (82. Lovětínský), Gába, Šisler (64. Karlík), Krutý (73. Gruber) - Vydra, Tecl
Karviná: Kafka - Hoffmann, Novák, Buryán (59. Milosavljev), Knötig - Jursa, Ficek, Pavlík, Tchami-Ngangoue (77. Juroszek) - Mišinský, Opic

Po porážce v Ústí sáhl kouč Luboš Urban ke změnám v sestavě. Do základu se vrátil Veselý, který si během celého utkání měnil místa na pravé straně se záložníkem Gabrielem. Místo tak nezbylo na Karlíka a v základu nebyla ani poslední posila Gruber, místo kterého hrál v záloze Krutý. Po karetním trestu se do sestavy vrátil stoper Tlustý a tak se na své místo uprostřed zálohy posunul Gáby. Na lavičce proto zůstal Lovětínský.

Vysočina zažila nejlepší vstup od utkání od doby slavného skoro postupového duelu v Pardubicích na jaře 2006 (tehdy Vysočina v 16. minutě vedla 0:4!!!). I Karviná však inkasovala čtyři branky, ke kterým však Vysočina potřebovala minut 27. Svěřenci kouče Kalvody skutečně prožili poločas hrůzy. Po oťukávacím úvodu, ve kterém byl míče spíše na kopačkách Karviné, přišla gólová smršť. Skóre otevřel už v sedmé minutě po drzém průniku Tecla, jeho prudkém centru a následném voleji Veselý. Za čtyři minuty se z gólu radoval i slovenský záložník ve službách Jihlavy Krutý, který zamířil přesně k levé tyči Kafkovy brány. Hrálo se prakticky na jednu bránu a hosté kupili chybu na chybu. Po 16ti minutách hostující obrana zaspala, Tecl pronikl do vápna a krásně přeloboval gólmana. Pohromu dokonal v 27. minutě mladíček Vydra, který využil podklouznutí karvinského stopera a z následného dvacetimetrového sóla se nemýlil. O pět minut později však přišla nedůslednost domácí obrany a hosté snížili na 1:4 po povedené ráně Jursy. Přesto se zdálo, že se zápas bude pouze dohrávat a že domácí svůj náskok ještě zvýší.

Druhý poločas skutečně příliš fotbalové krásy nepobral, ovšem na hřišti se děly věci. Karviná hrála vabank a měla územní převahu bez velkých šancí. Domácí se soustředili na obranu a rychlé brejky, které se jim však příliš nedařily a domácí hráči nedokázali souvisleji udržet míč. Závěrečné drama nastartoval v 76. minutě nepovedený centr Mišinského, který šťastně přeloboval Wintera. Jihlavští hráči znervózněli a za chvíli bylo ještě hůře. Karviná vycítila šanci a dokonce se v 80. minutě přiblížila na dohled bodu. To se přes dva hráče uvolnil profesionální hasič a výborný útočník Opic a krásnou střelou snížil na 4:3. Nervy domácích však byly napnuté k prasknutí pouze 4 minuty. Karviná nic nevytěžila z rohu a po něm se na Kafku a obránce Hoffmanna hnala hned čtveřice hráčů Vysočiny. Vydra se zachoval chladnokrevně a celou situaci vyřešil samostatně. Hoffmannovi nezbylo nic jiného, než faulovat v pokutovém území. Z následné penalty Kadlec napodobil Bergera ve finále EURA 96 a šťastně prostřelil gólmana. Krásný zápas byl rozhodnut.

7.kolo | FC Vysočina - Karviná | 5:3
21.kolo | Karviná - FC Vysočina | 1:1