13.02.2018, Petr Chudoba

U19: Starší dorostenci absolvovali náročné utkání proti Žďáru

U19: Starší dorostenci absolvovali náročné utkání proti ŽďáruK další prověrce před důležitými jarními boji přijel do Jihlavy tým dospělých ze Žďáru nad Sázavou. Náročný souboj nakonec ovládl Žďár a vyhrál 5:2. Branky za FCV stříleli Radek Křivánek a Daniel Mlejnek.

FC Vysočina U19FC Vysočina U19
přát., sobota 10.2.2018, 12:00
2:5
(1:3)
Žďár n. SázavouŽďár n. Sázavou

Góly: 13. Křivánek, 82. Mlejnek – 11. Trojánek, 17. Fiala, 32. Bureš, 75. Trojánek, 79. Frieb
FC Vysočina U19: Lancman (45. Jágrik) – Svoboda T. (75. Čapek), Urbánek, Křišťál, Řezáč (62. Svoboda A.) – Pavlas (75. Šmíd) – Lát (69. Mlejnek), Šteffl, Ritter, Vrba (69. Lokvenc) – Křivánek.

„V první půli jsme byli v poli herně lepším týmem. Útočné akce však byly pomalé. Proto je zkušenější tým dospělých ze Žďáru dokázal řešit. Na první obdržený gól jsme stačili během chvíle reagovat, když se po rohovém kopu prosadil Křivánek. Chvíli na to jsme opět prohrávali po gólu z přímého kopu. Následně měl velkou příležitost Šteffl, který se bohužel neprosadil. Ihned z dalšího protiútoku své skóre navýšil Žďár, který tak upravil na poločasových 1:3. V prvních zhruba dvaceti minutách druhé půle naše hra ještě stále snesla přísnější měřítko. Ve zbytku utkání jsme již však odpadli a dostali další dva góly. V dalších stoprocentních šancích nás výbornými zákroky podržel Jágrik. Nám se v závěru vydařila akce, po níž Šteffl připravil gól střídajícímu Mlejnkovi, který tak snížil naši prohru na konečných 2:5. I přes prohru a vysoký počet obdržených branek hodnotím utkání pozitivně. Na našich hráčích jsem viděl dobrý přístup a obrovskou snahu. Směrem dopředu však opravdu musíme zrychlit a zjednodušit přechod do útočné fáze. Více musíme využívat křídelních hráčů, kteří po té musí zásobit naše další hráče v útočném pokutovém území. Toto a ještě také řešení obranných standardních situací jsem dnes viděl jako velký problém!“ okomentoval průběh utkání trenér Průša.