25.09.2017, Juniorskaliga.cz

Třinec nestačil na ofenzivní sílu Vysočiny

Třinec nestačil na ofenzivní sílu VysočinyJuniorský tým FC Vysočina se po pěti zápasech dočkal vítězství. Proti Třinci nasadil velkou ofenzivní sílu v čele s udzraveným Michaelem Rabušicem, jenž v utkání vstřelil úvodní dvě branky. Další dva góly přidal Matúš Marcin a jednou se trefil Jan Záviška - 5:0 (4:0).

Diváci: 40
FC Vysočina: Soukup – Vašíček, Beseda, Mišůn, Dujmović - Záviška, Smejkal, Svatík, Průša (62. Fikar) - Rabušic (65. Vrzal), Marcin.
Třinec: Adamuška – Markiefka, Lanc, Velner, Chloň (71. Konečný), Cieslar, Celba, Lasota (77. Ceniga), Samiec, Dedič (46. Kvapil), Janošík.

Skoro dva měsíce čekali junioři Jihlavy na vítězství v Juniorské lize. V utkání proti Třinci, který má v této sezoně kolísavé výsledky i výkony, naskočili i zkušení Mišůn a Rabušic. A právě druhý jmenovaný byl především v prvním poločase hodně vidět. Domácí totiž prožili skvělý první poločas a už v deváté minutě je poslal do vedení právě Rabušic. Jihlavský odchovanec se poté prosadil ještě jednou, konkrétně v 23. minutě, kdy zvyšoval na 2:0. To ale ze strany Vysočiny nebylo v prvním poločase vše. Domácí byli při chuti a přidali další dva góly. Nejprve se v 34. minutě prosadil Marcin a o pouhou minutu později zvyšoval na poločasových 4:0 Záviška. Třinečtí, zaskočení gólovou smrští domácích juniorů, se dostali k prvnímu zakončení až v samotném závěru, jinak branku Jihlavy prakticky neohrozili.

Ve druhém poločase Třinec přidal, ale ve finální fázi se mu příliš nedařilo, navíc domácí kontrolovali své pohodlné vedení 4:0. Ve druhém poločase se diváci nakonec dočkali ještě jednoho gólu, o který se v 73. minutě postaral Marcin. Slovenský forvard gólem z penalty stanovil konečné skóre na 5:0 pro Vysočinu. Jihlava tak zvládla i druhý vzájemný zápas s Třincem v této sezoně, po výhře 2:0 v Třinci se tentokrát radovala z vysoké výhry 5:0 na domácí půdě.

"Do zápasu jsme vstoupili s ofenzivní taktikou a moc mne těší, že se ji hráčům povedlo naplnit. Jsem rád, že se střelecky prosadili kluci z "áčka". V první půli jsme byli velmi efektivní, ovšem ve druhém dějství už tempo zápasu trochu opadlo. Duel se spíše jen dohrávalo. Přesto jsme si vypracovali další šance, které však zůstaly neproměněny," řekl po utkání trenér Pavel Procházka.