28.04.2012, Miroslav Fuks

Třetí Břeclav přehráli, ale neporazili

Třetí Břeclav přehráli, ale neporaziliJuniorka prodloužila svoji sérii bez porážky v MSFL na tři zápasy. Na domácí půdě zejména ve druhé půli přehrála třetí celek tabulky Břeclav, ovšem v zápase nakonec žádný gól nepadl. V možná největší šanci zápasu neuspěl v 62. minutě Lukáš Vaculík.

Diváci: 110
FC Vysočina B: Rožník - Šandera, Kryštůfek, Ptáček, Fadrný - Vaculík (72. Cipruš), Velický, Kolařík, Dobrovolný (33. Přibyl) - Zeman (84. Beránek), Štancl.
Břeclav: Prokop - Šilinger, Michal, Lysoněk, Ivančic (68. Košulič) - Navrátil (86. Chromeček), Simandl, Neuberg, Málek, Crla - Sasín (80. Nevídal).

Zápas skončil bez branek, ovšem gólové příležitosti před oběma brankami mu rozhodně nechyběly. Už v 8. minutě hlavičkoval po rohu nad domácí Kolařík a v 17. minutě vychytal břeclavský gólman Prokop mladíka Štancla. Hostující MSK byl poprvé blízko gólu ve 21. minutě, jenže Sasín neuspěl. Ve 27. minutě vpravo odcentroval Vaculík, Zeman posunul míč na Dobrovolného a ten z křídla vypálil - těsně vedle. O 4 minuty to byl opět Sasín, kdo mohl v dobré příležitosti skórovat, skvěle ho však vychytal Rožník. Pohříchu to nakonec byla poslední břeclavská šance v celém utkání. Ještě do půle mohla Vysočina vést, jenže při obrovském závaru ve 41. minutě balón do sítě nedotlačila.

Druhá část byla skutečně v režii jihlavských mladíků, kteří kontrolovali hru, Břeclav přehrávali a dokázali si vypracovat i několik gólovek. V 51. minutě unikl na levém křídle Přibyl a předložil míč před branku Velickému. Ten však v ideální pozici střílel slabě jen do gólmana. V 62. minutě se Vysočině vydařil brejk, který se přes Přibyla dostal k Ptáčkovi a ten ho posunul na volného Vaculíka. Zkušený záložník však koncovku nezvládl a vystřelil nedůrazně a nepřesně. V 75. minutě znovu unikl agilní Přibyl, nahrál Fadrného a ten přesně odcentroval na hlavu Štancl. Jeho hlavička však šla nad. Poslední možnost utkání se zrodila po standardce zahrávané Šanderou. Našel hlavu Kryštůfka, jehož pokus skončil nad břevnem.

„Před utkáním bychom bod brali, ale po zápase jsem přesvědčen, že jsme si dnes zasloužili vyhrát. Několik nadějných šancí jsme si dokázali vytvořit, ale scházel nám v nich důraz a klid. Je to škoda," řekl po utkání trenér Roman Kučera.