20.08.2016, Vojtěch Fuks

Starší dorost remizoval se Slováckem

Starší dorost remizoval se SlováckemHráči staršího dorost v rámci druhého kola I. Celostátní ligy staršího dorostu sehráli na hřišti 1.FC Slovácko v základním čase remízu, kdy se v prvním poločase prosadil Adama Průša. Bohužel v závěru utkání se po několika střídání nepodařilo hostujícímu celku udržet vedení a podle nových pravidel následoval penaltový rozstřel, ve kterém domácí zvítězili 4:3 a připsali si do tabulky o bod navíc.

Diváci: 50
Slovácko: Trmal – Rezek, Tkáč, Chytil, Tischler, Čajka (67. Jamný), Janša (62. Salay), Šmatelka (81. Kohút), Janík (69. Gabčo), Řihák, Olšanský Náhradníci: Koutňák – Leskovjan, Hani
FC Vysočina: Konrád – Matulka (90. Kafoněk), Malár, Vrzal, Řezáč – Šteffl (66. Pejřimovský) Smejkal (72. Trojánek), Urbánek, Fikar (61. Pavlík), Průša – Svoboda (76. Lorenc) Náhradníci: Jágrik – Polcar

„V prvních dvaceti minutách jsme byli lepším týmem. Svobodova hlavička skončila nad brankou domácích. Následně měl Svoboda obrovskou příležitost, bohužel však zakončil do brankáře. Ze třetí naší šance jsme již šli do vedení, když se po Fikarově centru dostal k hlavičce Svoboda, jehož zakončení domácí brankář vyrazil před sebe a pro dobíhajícího Průšu již nebyl problém vstřelit gól. Od tohoto momentu převzali iniciativu domácí. Vytvořili si dvě šance, v kterých nás však Konrád podržel. Celý druhý poločas jsme se pouze bránili. Chyběl nám pohyb a tím pádem jsme vůbec nebyli u míče. Směrem dozadu jsme však fungovali celkem dobře, navíc jsme měli i potřebné štěstí, protože nás jednou zachránila tyč a jednou vykopával Malár z brankové čáry. Vedení jsme tak drželi až do osmdesáté minuty, kdy přišla série rohových kopů Slovácka. Ten poslední jsme již nezvládli a nechali tak domácího kapitána Tkáče vyrovnat. O tři minuty později se dostal střídající Lorenc do pokutového území domácích, kde byl zcela evidentně faulován. Hlavní rozhodčí společně se svým asistentem, který tuto situaci musel vidět ještě lépe než hlavní, však toto nechal bez povšimnutí. Došlo tedy opět na pokutové kopy po remíze v základní hrací době. Tentokrát jsme nebyli tak psychicky odolní jako před týdnem a na pokutové kopy prohráli. Odvážíme si tak jeden bod. Vzhledem k naší předvedené hře a kvalitní hře domácích musíme tento bodík spokojeně přijmout!“ řekl trenér Kamil Průša