19.10.2007, Miroslav Fuks

Smutný domácí seriál si připsal další pokračování…

Smutný domácí seriál si připsal další pokračování…Herní a střelecká krize fotbalistů FC Vysočina nekončí a v domácím utkání proti Čáslavi si připsala další smutné pokračování. Domácí hráči v něm opět nevstřelili gól a svoji sérii bez vstřeleného gólu prodloužili na 342 minut. Navíc jejich série neinkasovaných branek se zastavila v 362. minutě, kdy vstřelil jediný a rozhodující gól čáslavský Schulmeister.

Diváci: 550

FC Vysočina: Macháček - Veselý, Šedivý, Suchý, Drga (73. Čermák) - Mezlík (46. Cihlář), Sviták, Lovětínský - Rabušic (46. Bartoš), Faldyna, Simr.
Čáslav: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Zachariáš - Kurak (90. Sedláček), Jiroušek, Haniak, Hozda - Strnad (90.+3 Slezák), J.Schulmeister (87. Kocourek).

Rok 2007 se bohužel zapíše smutným písmem do krátké historie klubu. Přestože se zdálo, že jarní domácí zklamání („pouze“ 12 bodů ze sedmi utkání) bylo dnem tohoto mužstva, tak stávající podzimní realita nabízí ještě horší obrázek. FC Vysočina si za šest zápasů na svém stadiónu připsala tristních 6 bodů, což příliš nenapraví ani případná výhra za čtrnáct dní proti Krči. Výsledkové a herní zklamání se bohužel promítá i do stále klesajícího zájmu fanoušků. Páteční podvečer tentokráte přilákal pouhých 550 zmrzlých a především zklamaných diváků…
Přejděme k vlastnímu zápasu. Kouč Marko do něj postavil totožnou sestavu, jako v Sokolově. Jeho tým však na dobrý výkon nenavázal a už v poločase si vynutil dvojité střídání a přechod z netradičního systému 4 – 3 – 3 na klasických 4 – 4 – 2. Ani tato změna bohužel střelecké probuzení nepřinesla.
Vyrovnaný zápas rozhodla chyba jihlavského záložníka Mezlíka v 30. minutě. Náš ofenzivní hráč ztratil na půlce míč, po čemž následoval rychlý brejk s vysunutím Strnada, který místo střely ještě přihrál před branku volnému Schulmeistrovi, který měl lehkou práci se vstřelením jediného gólu zápasu. „Byla to kardinální chyba," uvedl kouč Jihlavy Karol Marko.
Domácí sice mohli ve 40. minutě kontrovat, ale Rabušic dopravil míč do branky z ofsajdu a Mezlík v dobré pozici napálil jen gólmana.
Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji, ale pevný obranný blok hostí překonat nedokázali. Na dlouhou dobu jedinou šanci pak měl Faldyna, k němuž v 52. minutě nešťastně odkopl míč gólman Zich. Jihlavský útočník ale v tísni pálil vedle a tím odstartoval další hluché minuty utkání. V závěru se nedostavil ani očekávaný tlak domácích, naopak v 82. minutě zachránil Jihlavu od další pohromy skokem pod Schulmeistrovy nohy Macháček.
„Vyválčili jsme vítězství s týmem, které tři zápasy nedostalo branku, o to víc mě to těší,“ uvedl trenér vítěze Pavel Medynský. „Byli jsme příliš profesorští a pomalí, hlavně v první půli. V závěru už to byla jen křeč,“ řekl Marko.