23.05.2012, Miroslav Fuks

S Hulínem smírně

S Hulínem smírněJuniorka FC Vysočina nedotáhla do vítězného konce nadějně rozběhnutý domácí zápas s Hulínem a oba celky se rozešly smírně 1:1. Domácí mladíci byli v první půli lepším celkem a zaslouženě se ujali vedení díky trefě Kavky. Navíc neproměnili několik šancí. Záhy po nástupu do druhé půle však vyrovnal Dvořáček.

Diváci: 50
FC Vysočina B: Procházka - Šandera, Kryštůfek, Ptáček, Fadrný – Masopust (50. Přibyl), Kolařík, Vacek (60. Hráček), Dobrovolný – Zeman (83. Šuta), Kavka.
Spartak Hulín: Dubec - Barcuch, Číhal, Ruman, Pacl – Pospíšil, Laciga, Dvořáček, Němec (72. Paciorek) – Otruba (83. Vymětal), Ševela.

Na první hulínskou šanci z úvodu zápasu odpověděl už ve 12. minutě Kavka. Ten otevřel skóre utkání po kombinaci s Dobrovolným a přesné střele, kdy vzal zodpovědnost na sebe. Ve 14. minutě mohlo být vyrovnáno po střele Lacigy, kterou však Procházka dokázal vyrazit. V 17. minutě se dostal za obranu aktivní Kavka, jenže hostující stopera jeho pokus dokázal zablokovat. Tentýž hráč nedokázal ve 28. minutě zúžitkovat krásnou křídelní kombinaci Fadrného s Doborovolným. V minutě 37. kopal hostující Laciga standardní situaci ze strany, kterou jen těsně vedle tyče prodlužoval Číhal. Jinak však závěr prvního dějství patřil domácím mladíkům. Prosazoval se zejména dorostenec Masopust, který poprvé nastoupil v základní sestavě juniorky. Nejprve si ve 35. minutě narazil s Vackem a ocitl se sám před gólmanem Dubcem. Placírkou mířil na zadní tyč, jenže jeho střela ji jen otřela z vnější strany. Ve 38. minutě Masopust nahrál Kavkovi, který se ve vápně hezky uvolnil, ale pálil vedle. Ve 39. minutě předvedl Masopust nádherný průnik přes polovinu hřiště, jenže sám před brankářem volil místo přihrávky na volného Zemana zbrklou střelu nad. Poslední gólovku 1. půle měl ve 43. minutě po přistrčení Zemana Kolařík. Z první pálil těsně nad břevno.

Vstup do druhé půle se Vysočině nepovedl. Ve 47. minutě v rozehrávce chyboval Kolařík, čehož využil Dvořáček a prostřelil Procházku. Jinak však druhá část mnoho pohledných akcí nenabídla. Největší šanci Vysočiny promarnil Přibyl, který si nechal vykopnout míč z brankové čáry. Naopak Procházka vychytal dvě nadějné střely Hulína.

„Bohužel jsme prohospodařili první půli, po které jsme měli vést minimálně 2:0. Zejména dvě šance Masopusta volaly po skórování. Soupeř hrozil dopředu, ale v defenzívě byl zranitelný, čehož jsme však nedokázali využít. Ve druhé půli jsme po vlastní chybě umožnili vyrovnání. Navíc se nám už tolik nedařilo, nedostali jsme se do hry. Hrál se podprůměrný fotbal s řadou nakopávaných míčů,“ řekl po utkání trenér Roman Kučera. Ten ve druhé půli umožnil premiéru mezi juniory dorostencům Hráčkovi a Šutovi.