05.06.2010, Jaroslav Wollmann

Prvoligový Hradec remízu nakonec ubránil

Prvoligový Hradec remízu nakonec ubránilFotbalisté FC Vysočina ani v posledním duelu druholigového ročníku 2009/10 neprohráli, čímž prodloužili svoji sérii bez prohry na skvělých 13 duelů. Proti jistému účastníkovi Gambrinus ligy Hradci Králové, který se v Jihlavě představil bez řady opor, však chtěli zvítězit. Tříbodovému zisku šli naproti, vytvořili si množství šancí, ale gól jim přán nebyl. V úvodu i na konci tak na časomíře svítil stejný stav – 0:0.

30.kolo, sobota 5.6.2010, 17:00
0:0
(0:0)
Hradec KrálovéHradec Králové

Rozhodčí: Ochotnický - Čecháček, Drastík.
Diváci: 890
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel (81. Gába), Tlustý, Šimáček, Gavrić - Görner, Karlík, Dort - Dolejš, Franěk (74. Simr), Kosak (58. Demeter)
Hradec Králové: Šimon - Přibyl, Němeček (18. Dvořák, 82. Hečko), Karal, Chleboun - Zelený, Janoušek, Nemček, Tomašák - Dorotík (73. Voltr), Dvořák

Trenér Luboš Urban se musel obejít bez avizovaných Zelinky, Veselého, Krutého a Mešanoviće. V základní sestavě tak na levém okraji zálohy dostal poprvé příležitost osmnáctiletý dorostenec Jan Kosak.

Byl to právě on, kdo se objevil v první velké šanci zápasu. Ve 15. minutě se zjevil sám proti exjihlavskému brankáři Šimonovi, ovšem střílel těsně vedle levé tyče. Předtím byl výrazně aktivnější Hradec, který umně kombinoval a držel míč. Další část zápasu však už patřila hlavně domácím. V 17. minutě Görner zahrával přímý kop od postranní čáry, posadil balon na hlavu Šimáčka a ten trefil tyč! Ve 20. minutě Dorotíkova střela z pětadvaceti metrů vystrašila domácí příznivce, balon skončil vedle pravé tyče. O chváli později Zelený vypálil z dvaceti metrů tvrdě bez přípravy, Uvarenko předvedl výborný zákrok a vyškrábl míč na roh! Ve 32. minutě si Dolejš vytvořil dobrou střeleckou pozici na hranici vápna, ale Šimon vyrazil jeho pokus na roh. V závěru půle se Dort vřítil do vápna Hradce, ale na poslední chvíli mu ukopl balon od nohy Nemček.

Druhá část přinesla ještě větší atak Jihlavy na hradeckou branku. V 50. minutě si Gabrielův centr málem srazil za vlastního gólmana Chleboun, míč nakonec skončil těsně nad brankou. V 70. minutě si Dolejš udělal prostor na hranici vápna, avšak vyprášil pouze rukavice Šimona. O 6 minut později Görner napřáhl z hranice vápna a Šimon jeho střelu vyboxoval. V 85. minutě aktivní rychlík Dolejš pronikl do vápna a svůj dobrý pokus z hranice vápna zatočil těsně vedle pravé Šimonovy tyče. Brzy nato se Dolejšova přihrávka dostal nečekaně až ke zcela volnému Šimáčkovi, který nešťastně ze dvou metrů z voleje netrefil prázdnou branku. Přehlídku nevyužitých jihlavských šancí završil v 88. minutě znamenitý Dolejš, který po jednom z řady průniků z úhlu neprotlačil balon za Šimonova záda.