20.03.2011, Miroslav Fuks

Probuzení v pravou chvíli! Ve Znojmě výhra 0:4!

Probuzení v pravou chvíli! Ve Znojmě výhra 0:4!Fotbalisté FC Vysočina se konečně dočkali! Své první jarní, střeleckého probuzení a především velmi cenného tříbodového importu z půdy 1.SC Znojmo 0:4 (0:2)! Kýženou první jarní branku, jako správný kapitán, zaznamenal povedenou střelou ve 25. minutě Filip Dort a důležitá pojistka přišla v 75. minutě po krásné ráně Radka Görnera. Na poměrně krutý konečný stav zvýšili v závěru utkání Filip Dort z penalty a Stanislav Tecl.

Diváci: 1200
Znojmo: Šustr – Sukup (80. Podzemský), Yonov, Mička, Kazár (75. Trnovec) - Hříbek, Lacko, Nepožitek, Hnaníček, Krhut (63. Krajačič) - Kováč.
FC Vysočina: Uvarenko - Veselý, Halama, Šimáček, Šilinger – Dolejš (46. Görner), Gába, Dort, Krutý (62. Gabriel) – Kopic (88. Vaculík), Tecl.

Kouč Josef Vrzáček měl starosti se složením sestavy, zejména pak ofenzívy. K zápasu nebyli připraveni Bača, Šimonek, Gavrić, T.Kučera a navíc i Mešanović a Tlustý. Naopak byl poprvé alespoň na lavičce připraven Lukáš Vaculík a ke konci utkání si připsal obnovený start z Jihlavu po necelých sedmi letech.

Jihlavští fotbalisté začali s vědomím nutnosti zvítězit velmi aktivně. Povzbuzováni početným kotlem fanoušků se vrhli do útoku a v úvodu na hřišti dominovali. V 6. minutě skončil jihlavský brejk centrem z pravé strany do pokutového území, kde se k míči se dostal Tecl a ve skluzu trefil břevno! Po něm pak z dorážky trefil tyč Kopic! Domácí poprvé zahrozili v 11. minutě, kdy se ze standardky dostal do šance Kováč, jenž si naběhl na centr a hlavičkou zamířil těsně nad břevno Uvarenkovy brány. Na velké šance to bylo 1:1 v 16. minutě, kdy Hnaníček vyslal z pravé strany centr na penaltu, kde si míč na prsa perfektně zpracoval Kováč a následně měl před sebou už jen brankáře Uvarenka, Ten včas vyběhl a Kováč napálil míč přímo do něj. Znojemští si poté udržovali iniciativu a Jihlava tahala za kratší konec provazu. Paradoxně přišla ve 25. minutě důležitá branka Vysočiny! Po kombinaci ve vápně s Teclem se prosadil kapitán Dort, který technickou střelou zhruba z penalty k pravé tyči nedal Šustrovi šanci – 0:1. O 9 minut později zkoušel Hnaníček z levé strany technicky obstřelit Uvarenka, který míč lapil. Brzy nato přišel rychlý kontr Znojma, míč šel za obranu na Kováče, který ihned nezakončoval, ale volil ještě kličku brankáři. Míč mu však utekl do zámezí.

Druhá půle byla ve znamení standardních situací a územní převahy Znojma. Góly, naštěstí pro Jihlavu, padly výhradně do domácí sítě. V 57. minutě zprava odcentroval Veselý, našel na vzdálenější tyči Krutého, který střílel z první Šustra donutil k zásahu. Na druhé straně v 61. minutě stříle z přímého kopu Hnaníček a míč napálil těsně vedle pravé tyče. Největší šance domácího celku nastala v 64. minutě. Blízko vyrovnání byl po další standardce Sukup, který si naběhl na centr a orazítkoval břevno! V 67. minutě se poprvé zastřeloval z pětadvaceti metrů Görnera - Šustr střelu k pravé tyči vyrazil na rohový kop. O 5 minut později zase nebezpečně těsně nad břevno střílel aktivně hrající Kopic. V 75. minutě vyslal Görner povedenou střelu k pravé tyči a skóroval – 0:2! Domácí dohrávali v křečovité snaze o zvrat, který však dobře pracující jihlavská obrana nedopustila. Naopak v 84. byl pronikající jihlavský hráč faulován ve vápně Yonovem a přišla penalta. Tu k levé tyči proměnil osvědčený exekutor Filip Dort – 0:3! Brzy poté už to bylo 0:4! Tecl utekl po pravé straně, běžel sám na brankáře, lehce ho přehodil a s pomocí tyče vsítil branku.