04.10.2015, Miroslav Fuks

Přestřelka ve druhém dějství body pro Vysočinu nepřinesla

Přestřelka ve druhém dějství body pro Vysočinu nepřineslaFotbalová Vysočina po roce senzaci nezopakovala. Enormní snaha na úřadujícího českého mistra nestačila a Plzeň si z Jihlavy odvezla cenné tři body. Po bezbrankovém úvodním dějství se s brankami doslova roztrhl pytel, ovšem byla to vždy Vysočina, která tahala za kratší konec provazu. Více než 3.700 diváků vidělo dramatický zápas, šest branek a vítězství hostujícího celku v poměru 2:4 (0:0).

9.kolo, neděle 4.10.2015, 18:00
2:4
(0:0)
PlzeňPlzeň

Góly: 76. Mešanović, 84. Mišůn (Jánoš) – 50. Kovařík (Hořava), 61. Ďuriš (Kovařík), 77. Ďuriš, 90+1. Mahmutovič
ŽK: 18. Hanuš, 31. Mešanović, 82. Dvořák – 58. Kučera
Rozhodčí: Hrubeš – Wilczek, Pilný
Diváci: 3707
FC Vysočina: Hanuš – Marek, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Jánoš, Demeter – Fulnek (83. Přeučil), Mešanović, Vaculík (70. Jungr) – Batioja (59. Dvořák). Náhradníci: Rakovan – Opluštil, Klusák, Nerad.
Plzeň: Kozáčik – Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský – Hořava, Hrošovský – Kopic (61. Petržela), Kučera (89. Hejda), Kovařík – Ďuriš (79. Mahmutovič). Náhradníci: Bolek – Matějů, Vůch, Kolář.

Vysočina se dnes musí obejít bez zraněných Kukoľa a Šulka, tudíž má základní sestava poměrně netradiční podobu. V roli podhrotového hráče se představil Batioja, Marek se stáhl na pravého beka a ve středu pole po dlouhé době od začátku nastoupil Demeter.

První půle příliš fotbalového vzruchu na trávníku nenabídla. Hosté, kteří ve čtvrtek prohráli v Evropské lize, častěji drželi míč a snažili se rozplést jihlavskou defenzivní pavučinu. V 12. minutě zprava odcentroval Kopic, ovšem hlavičkující Ďuriš se netrefil mezi tři tyče. Ve 22. minutě Kučera dvacet minut od plzeňské branky fauloval Mešanoviće. K přímému kopu z nadějné pozice se postavil Vaculík, ale střílel nad břevno. Možná jedinou velkou šanci měla Plzeň ve 29. minutě, ale Ďuriš po centru Kovaříka hlavou nechal vyniknout domácího gólmana Hanuše, který předvedl parádní reflex. Mnohem méně nebezpečná byla v 34. minutě hlavička Demetera po rohovém kopu zahrávaném Vaculíkem. Závěr první půle patřil dalekonosným pokusům Hořavy a Jánoše. Jejich projektily se však mezi tři tyče nevešly.

Po přestávce si první střelu na branku připsal stoper Kryštůfek, který vyvezl míč, natáhl ke střele a trefil jen náruč Kozáčika. Favorizovaní hosté však zvýšili obrátky a dočkali se také gólové odměny. Kovařík dostal v 50. minutě výborný centr mezi obranu a střelou o tyč poslal hosty do vedení – 0:1. V 55. minutě si centr na levém křídle výborně zpracoval Fulnek, navedl si ho do vápna, ovšem jeho tečovaná branka skončila vedle tyče a jeho týmu přinesla jen roh. V 57. minutě se Hrošovský se ve vápně dostal k odraženému balónu a prověřil pozornost Hanuše. Ten musel na zem, aby jeho šanci chytil. Po hodině hry centroval Kovařík na malé vápno na Ďuriše, který potvrdil střeleckou formu – 0:2. Vysočina ani poté nesložila zbraně a bojovala o korekci výsledku. V 65. minutě dobře vypálil z dvaceti metrů Jánoš a jeho pokus těsně minul branku. V 69. mohl zvýšit na 0:3 Ďuriš, který ve vápně dokázal obejít Hanuše, ale byl již blízko brankové čáry a neměl již tolik sil zamířit do opuštěné brány. O zápletku se v 76. minutě postaral Mešanovič. Nejlepší střelec Jihlavanů využil chybu Procházky, kterému pod kopačkou proklouzl nákop Marka, dokázal obstřelit Kozáčika a snížil na 1:2. Jenže prakticky hned z protiútoku vrátil Plzni dvoubrankový náskok znovu Ďuriš, který do branky uklidil přízemní centr Petržely z pravého křídla – 1:3. V 78. minutě mohl po přihrávce Mišůna druhý gól přidat znovu Mešanović, ale po skvělém uvolnění ve vápně trefil jen gólmana Plzně, jenž výborně zasáhl. Drama přesto ještě nebylo u konce. Šest minut před koncem rozehrál standardní situaci Jánoš, našel přesně hlavičkujícího Mišůna, jenž snížil na 2:3. Vysočina bojovala o vyrovnání, ovšem ze snahy vzešel v první minutě nastavení jen plzeňský brejk, při němž si Mahmutović před Hanušem věděl rady a pečetil výhru hostů 2:4.

Hráči zápasu v utkání proti Plzni byli vyhlášeni Muris Mešanović a Michal Ďuriš. Výsledky hlasování za FC Vysočina: 1. Muris Mešanović 35%, 2. Jan Hanuš 22%, 3. Jakub Fulnek 8%, 4. Adam Jánoš 8%, 5. Patrik Demeter 5%, 6. Augusto Batioja 4%, 7. Lukáš Kryštůfek 4%, 8. Marek Jungr 4%, 9. Lukáš Vaculík 3%, 10. Pavel Dvořák 3%, 11. Tomáš Marek 2%, 12. Jiří Krejčí 2%, 13. Milan Mišůn 2%.

9.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 2:4
23.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 2:0