29.08.2012, Miroslav Fuks

Postup zajistily trefy Mešanoviće

Postup zajistily trefy MešanovićeVysočina na půdě Svitav splnila roli pohárového favorita a proti diviznímu soupeři si došla k zasloužené výhře 1:2 (0:1). Skóre utkání už v 8. minutě otevřel Muris Mešanović a tentýž hráč zvýšil na 0:2 v 86. minutě. Jihlavský tým si po sérii remíz připsal první výhru v novém fotbalovém ročníku. Ve 2. kole se naši hráči představí v druholigovém Zlíně.

Diváci: 1320
Svitavy: J. Ehrenberger - Hrdlovič, Kroulík, R. Ehrenberger, Ptáček, Svoboda, Černík, Brůna, Čížek, Novák, Belej
FC Vysočina: Hanuš – Vaculík, Tlustý, Gavrić, Josl (85. Šourek) – Masopust, Rada (55. Karlík), Kučera, Kosak (60. Tecl) – Mešanović, Sedláček.

Vysočina chtěla rychle rozhodnout o vítězství a tak se obměněná jihlavská sestava vrhla na svého divizního soupeře s velkou intenzitou. Poté, co hráči Jihlavy neproměnili dvě šance a nastřelili tyč, přišla už v 8. minutě gólová trefa Mešanoviće, který se uvolnil po předchozím křídlením průniku a přihrávce Masopusta. Hra se poté trochu vyrovnala a i svitavský celek se dokázal dostat do útočných akcí, které však nebezpečí neznamenaly.

Vysočina si ve druhém dějství postup zkušeně pohlídala a v 86. minutě ho pojistil znovu Mešanović, který se prosadil po samostatné akci a vydařené křížné střele. Nic na tom nezměnila ani domácí korekce, o kterou se z následného protiútoku postaral futsalový reprezentant Belej po přihrávce Černíka.

„To nejdůležitější jsme splnili. Tedy zvítězili jsme a dokázali jsme postoupit do dalšího kola. Jinak to však z naší strany nebyl příliš vydařený zápas. Změny v sestavě nám moc nepomohly, trochu jsme se na hřišti hledali. Bohužel jsme neproměnili asi osm vyložených šancí, tudíž jsme se museli bát o výsledek až do konce zápasu. Hráče nelze kritizovat za přístup, ten byl v pořádku. Problém byl v tom, že jsme se nedokázali dostat do správného tempa, hra se nám příliš nedařila a neměli jsme ji úplně pod kontrolou,“ zhodnotil utkání trenér František Komňacký.