25.05.2008, Miroslav Fuks

Po kruté půli bylo rozhodnuto

Po kruté půli bylo rozhodnutoVelmi krutá první půle rozhodla o porážce juniorky FC Vysočina proti totožnému výběru Sigmy Olomouc. Vedoucí tým třetí ligy odolal úvodnímu tlaku domácích, přežil několik vyložených šancí a poté tvrdě trestal třemi zásahy. Druhá část se již pouze dohrávala a v pohodě hrající Sigma deprimované Vysočině vystřelila další dvě branky. Konečný výsledek 0:5 rozhodně neodpovídal dění na hřišti.

Ž.K.: Bodeček – Heidenreich, Klesnil, Volf

FC Vysočina B: Štěpanovský - Kříž, Wasserbauer, Bodeček, Nešpor - Dupal, Chlup, Pacholík (46. Chmelík), Netrda – Havránek (71. Benda), Čermák (57. Peška).
Olomouc B: Bárta – Dreksa, Komárek, Ulma, Heidenreich – Nuc, Hořava, Nepožitek (77. Volf), Javůrek (84. Machalický) – Pospíšil, Klesnil (74. Michalčák).

Svěřenci kouče Romana Kučery na favorizované hosty vlétli a v úvodu si vytvořili hned několik nebezpečných standardních situací, závarů a též gólových šancí, z nichž největší byla ta v 6. minutě, kdy Netrda našel z křídelní akce přesně hlavu Čermáka, ten však koníčkem mířil na břevno. Zakřiknutě hrající Sigma udeřila z čistého nebe – v 10. minutě po rohu za vápnem krásně vystřelil Nepožitek a míč na malém vápně usměrnil do sítě Ulma. Ve 23. minutě mohl vyrovnat a výrazně změnit děj utkání Čermák, který po skvělé nahrávce Dupala postupoval sám na gólmana. Bohužel, jeho rána mířili těsně vedle pravé tyče. Zanedlouho hosté vsítili klíčový druhý gól, když se standardce zahrávané Javůrkem hlavou prosadil zkušený stoper Komárek. Z jihlavského pohledu velmi krutý první poločas dovršila 41. minuta, kdy Nuc využil mrtvého offsidu a zcela sám před Štěpanovským nahrál volnému Hořavovi – 0:3.
Druhý poločas se tak dohrával spíše z povinnosti. Zvláště, když už ve 48. minutě hosté podnikli útok po levém křídle a Javůrek před brankou našel hlavu Klesnila – 0:4. Vysočina se snažila o korekci výsledku, ale narážela po dobře organizovanou obranu. V závěru dal výsledku konečnou podobu Nuc, který okopíroval spolupráci s Hořavou při třetí brance.