18.04.2015, Miroslav Fuks

Paráda! Vysočina znovu veze z Edenu tři body!

Paráda! Vysočina znovu veze z Edenu tři body!Proti Dukle Praha se to nepodařilo, ovšem na půdě pražské Slavie už ano! Fotbalisté FC Vysočina potvrdili svoji skvělou bilanci proti sešívaným, výsledkově navlas zopakovali svoji rok starou výhru v Edenu a po 24. kole SYNOT ligy se dostali na velmi příjemnou metu 30 bodů! Vysočina si na Slavii připsala zaslouženou výhru 1:2 (0:0), když cestu k velmi cenným třem bodům dláždily trefy Petera Šulka a Tomáše Kučera. Za Slavii pouze snižoval Diop.

Diváci: 4351
Slavia: Berkovec – Švec, Deli, Bílek, Tamás - Piták, Baéz – Hrubý (60. Boudjemaa), Kenia (77. Diop) Prokeš (46. Červenka) - Škoda. Náhradníci: Rakovan – Fialka, Dostál. Trenér Miroslav Beránek.
FC Vysočina: Hanuš – Marek, Tlustý, Krejčí, Hybš – Jánoš, Kučera – Fulnek, Šulek (88. Kryštůfek), Kliment (74. Mešanović) - Harba (82. Jungr). Náhradníci: Blažek - Demeter, Batioja, Nerad. Trenér Luděk Klusáček.

V sestavě FC Vysočina došlo oproti domácímu utkání proti Dukle Praha ke dvěma změnám. Mešanoviće na hrotu útoku nahradil jeho krajan Harba a místo zraněného kapitána Vaculíka nastoupil Kliment.

První střelu utkání si v 7. minutě připsal po nápadité kombinaci Šulek, ale Berkovec s ní měl lehkou práci. V 11. minutě táhl brejku Fulnek, odražený míč se dostal ke Kučerovi, ovšem ani on střelou z dvaceti metrů nepřekvapil. To Hrubý měl v též minutě větší příležitost, ovšem Hanuš však vyběhl a jeho lob lapil. V 16. minutě se po přistrčení Pitáka dral do šance kanonýr Škoda, ale Hanuš byl u míče dříve. V 21. minutě z levé křídla poslal střílený centr Prošek, na hranici vápna našel Hrubého, ale ten z první páli hodně mimo tři tyče. Ve 32. minutě Vysočině vyšel presink a Kučera znovu nadějně vypálil. Berkovec však byl zase na místě. Zhruba po půl hodině hry se na hrot přesunul Kliment a Harba putoval na kraj zálohy. První půle v Edenu více nenabídla a skončila za pískotu slavistického publika. Hosté byli opticky lepším celkem, umně kombinovali a drželi míč.

Slavia do druhého dějství vstoupila o poznání aktivněji, ovšem už v 51. minutě musela spolknout hořkou pilulku. Marek dobře vystihl přihrávku, našel ve středu pole Kučeru, ten potáhl míč, vyslal do levého křídla Fulneka, jenž na malém vápně přesně našel sprintujícího Šulka. A ten z první zavěsil – 0:1! Vzápětí měl nadějný přímý kop Baéz, ovšem po rozehrávce nastřelil pouze hráče vybíhající z jihlavské zdi. V 61. minutě se v šanci ocitl domácí Piták, ale Hybš jeho pokus o zakončení stačil zablokovat. Vysočina hrozila z rychlých brejků a jeden z nich v 65. minutě vedl ke zvýšení vedení! Šulek se skvěle uvolnil přes Deli a poté se zdálo, že akci zabrzdil. Posunul míč do křídla na Kliment, jenž pod sebou našel na vápně zcela volného Kučeru a ten balón uklidil k tyči – 0:2! V 66. minutě si domácí vytvořili nepříjemný závar před brankou Hanuše, který ale skončil jen rohovým kopem. V 68. minutě Fulnek po dalším brejku na levém křídle vymotal Švece a už se zdálo, že se dostane do zakončení, ovšem získal jen roh. V 70. minutě ve vápně zakončoval Škoda po přihrávce Červenky, ale jeho pokus byl zastaven stopery ve žlutém. V 76. minutě našel Hybš ve vápně Fulneka, ale ten šanci na zakončení prováhal. V 78. minutě šel Jánoš sám na Berkovce, když jej za obranou po rychlém brejku našel Harba. Bohužel, domácí strážce svatyně jej vychytal. To byla velká příležitost! V 80. minutě se o překvapivý lob z půlky hřiště pokusil Šulek, ale mířil těsně nad břevno. V téže minutě se po brejku ke střele z dvaceti metrů odhodlal Mešanović, ale jeho rána neměla kvalitu. V 82. minutě Slavia snížila na 1:2, když po standardce Baéze skóroval Diop. Publikum ožilo a Slavia vrhla všechny síly do útoku. Souvislý drtivý tlak se nekonal, navíc hosté stále vyráželi do nebezpečných kontrů. Například v 85. minutě dostal míč za obranu Mešanović, ale z úhlu Berkovce neprostřelil. Odražený míč se snažil hlavičkovat do branky Jungr, ale domácí obránci jej odehráli na roh. Nejblíže slavistickému vyrovnání byl nejlepší ligový střelec Škoda, jehož bomba mířila přímo na Hanuše a ten střelu bez potíží vyboxoval. Poté už v jihlavských řadách mohla propuknout zasloužená vítězná radost!

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Tomáš Kučera 24%, 2. Peter Šulek 17%, 3. Jan Hanuš 17%, 4. Adam Jánoš 13%, 5. Petr Tlustý 7%, 6. Jakub Fulnek 6%, 7. Matěj Hybš 6%, 8. Tomáš Marek 4%, 9. Haris Harba 4%, 10. Jiří Krejčí 1%, 11. Jan Kliment 1%.

10.kolo | FC Vysočina - Slavia | 1:0
24.kolo | Slavia - FC Vysočina | 1:2