03.10.2008, Jaroslav Wollmann

Kdo zlomil mostecký val? Petr Faldyna!

Kdo zlomil mostecký val? Petr Faldyna!V pátečním podvečeru přivítala ve šlágru kola druhá Jihlava čtvrtý Most. Do branky domácích se místo distancovaného Jana Vojáčka postavil Martin Štěpanovský, pro kterého to bylo první druholigové utkání v kariéře. Vysočina měla od 73. minuty výhodu jednoho muže v poli, tu v gól přetavit dokázala, kdy se v 90. minutě prosadil kanonýr Petr Faldyna. Vysočina porazila Most 1:0.

Diváci: 1550
FC Vysočina: Štěpanovský - Gabriel, Tlustý, Kadlec, Vepřek - Urban (46. Veselý), Gába, Lovětínský (83. Schneider) - Rabušic, Faldyna, Cihlář (77. Kaplan)
Most: Paleček - Hrechishka (70. Loos), Hainault, Onyago (77. Jedinák), Webster - Sigmund, Štumpf, Hofmann, Schut - Mrkvička (90. Tonev), Franěk

Zahajovací sestava FC Vysočina nenabídla žádné velké překvapení. Vycházela ze své úspěšné třinecké podoby, pouze na své místo pravého beka se vrátil Gabriel, kterému skončil jednozápasový trest. Veselý začal na lavičce, ovšem už v poločase vystřídal Urbana. V brance si úspěšnou druholigovou premiéru odbyl Štěpanovský.

Nováček Štěpanovský však moc práce neměl. Úvodních patnáct minut patřilo jasně Vysočině, jenomže když Kadlec poslal z přímého kopu už pátou střelu nad branku, bylo jasné, že domácí střelecké trápení týmu neskončilo. To Most měl skromnější cíle a v první půli to také ukázal. Od 20. minuty srovnal krok a vytvořil si několik nebezpečných situací. Domácí publiku asi nejvíce zatrnulo po průniku a centru Onyanga centr, na který před brankou nedosáhl Mrkvička.

Domácí si byli vědomi důležitosti zápasu a potřeby zvítězit, proto do druhé půli vstoupili velmi aktivně. Jejich převaha byla výrazná, ovšem bez gólového efektu. Blízko klíčovému zásahu gólu byl v 56. minutě Rabušic. Sám před brankou po centru Veselého hlavičkoval k tyči, Paleček ale skokem vyrazil míč na roh. Naděje svitla domácím v 73. minutě, kdy musel po druhé žluté kartě ze hřiště Štumpf. Most se poté zakopal na své polovině a bojoval o bod. Zámek jihlavských byl dlouho bez úspěchu. Rozhodnuto mohlo být v 83. minutě, kdy si Rabušic narazil s Faldynou, ovšem skvělý Paleček skokem pod Rabušicovy nohy zabránil jistému gólu. Jihlava se ale výhry nakonec přece jen dočkala. V 89. minutě "udělal" dva hráče na lajně Rabušic, nacentroval před branku, centr trefil nabíhajícího Faldynu do břicha a zapadl do brány. Jihlavský kanonýr si tak přidal do své letošní střelecké statistiky už sedmý zápis. Ani poté se však domácí příznivci nedočkali klidu. V nastaveném čase totiž Most zahrával nepříjemný přímý kop z dvaceti metrů, který však Štěpanovský dokázal vytlačit na rohový kop. Když Vysočina přežila i následný roh, mohla se radovat z velmi důležitých tří bodů! Svěřenci kouče Marka se minimálně do víkendových duelů posunuli do čela II. ligy!

10.kolo | FC Vysočina - Most | 1:0
24.kolo | Most - FC Vysočina | 0:0