06.11.2017, Miroslav Fuks

Juniorský tým přehrál Slovácko

Juniorský tým přehrál SlováckoJuniorský tým dnes na umělé trávě za vytrvalého deště přehrál lídra moravské skupiny Juniorské ligy 2:0 (1:0) a kolo před koncem základní části nadále drží výhodnou 4. příčku tabulky. O jihlavském vítězství rozhodly branky Jozefa Urblíka a Tomáše Smejkala.

Diváci: 40
FC Vysočina: Kolář – Rychetník (68. Vrzal), Kryštůfek, Vedral, Beseda – Svatík, Urblík - Vašíček, Demeter (85. Fikar), Dujmović (82. Průša) - Smejkal.
Slovácko: Trmal – Flasar, Suchý (22. Hani), Tkáč, Čajka, Ťok, Kubala, Pospíšil, Yu (83. Olšanský), Sadílek, Minx.

Duel začal aktivitou domácích barev, ovšem fotbalisté z Vysočiny se ze svých rychlých akcí po křídlech branky nedočkali. Po uplynutí čtvrthodiny hracího času už domácí fotbalisté mohli těšit z úvodní trefy, ovšem gólovou radost překazil rozhodčí, který už předtím pískal Jihlavě útočný prohřešek. Hosté hrozili postupem času zejména dalekonosnými ranami, ale ani jedna z nich si cestu do sítě za záda gólmana Koláře nenašla. Vysočina se nakonec první branky dočkala. V 38. minutě se od Demetera dostal k míči Urblík, přešel přes tři hráče, obešel i gólmana a přesnou střelou posunul Vysočinu úvodním gólem zápasu do vedení. Do konce poločasu domácí ještě tlačili, ale další gól ani šanci si nevypracovali.

Druhá půle začala zhurta, když jak Kolář, tak jeho brankářský protějšek Trmal museli během úvodních pěti minut zasahovat, ovšem oba jmenovaní své situace zvládli. Po hodině hry navíc domácí zdvojnásobili svůj náskok. Znovu po nahrávce Demetera se krásně trefil Smejkal - 2:0. Hosté z Uherského Hradiště měli na vyrovnání zhruba půlhodiny, ale domácí obrana během celého zápasu hrála pozorně a především nedělala žádné chyby. Čtyři minuty před koncem navíc ještě proti brejku domácích musel zpozornět brankář Trmal, ale třetí zásah ve své síti nepřipustil. Jihlava si závěr zápasu pohlídala a po výhře 2:0 si připsala cenné tři body.

"Jsem moc rád, že jsme tento náročný duel zvládli. Všichni hráči se dnes vydali ze všech sil a byli odměněni krásnými brankami v podání Urblíka a Smejkala. Podali jsme kvalitní výkon proti silnému soupeři, který na tom byl kombinačně a z hlediska držení míče asi lépe, než my. Přesto jsme dokázali cenné vítězství strhnout na naši stranu," řekl po utkání trenér Pavel Procházka.

2.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 0:0
16.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1