23.10.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorský tým čtyřmi brankami porazil Baník

Juniorský tým čtyřmi brankami porazil BaníkJuniorský tým FC Vysočina si po dvouzápasové odmlce připsal vítězství, když v areálu Na Stoupách přesvědčivě porazil BAník Ostrava 4:1 (1:0). Dvě jihlavské branky zaznamenal navrátilec do sestavy Ladislav Kolčava a jednou se trefili Patrik Demeter a Tomáš Smejkal.

11.kolo, pondělí 23.10.2017, 13:00
4:1
(1:0)
OstravaOstrava

Góly: 14. a 67. Kolčava, 58. Demeter, 81. Smejkal – 70. Hykel (pen.)
ŽK: Vedral, Vrzal – Jakubov, Kubík
Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Šimáček
FC Vysočina: Soukup – Vrzal (76. Vašíček), Rychetník, Vedral, Dujmović - Kolčava (70. Fikar), Svatík – Pecháček, Smejkal, Demeter – Klíma (84. Průša).
Ostrava: Chmiel – Kania, Lehnert (K), Breda, Panič, Bolf, Mládek, Macej, Buchta, Jakubov, Kubík Náhradníci: Matějka, Dendis, Hejl, Hykel, Purič

Utkání začalo ve vysokém tempu a bylo k vidění dost šancí na obou stranách. Nejprve se ke střele z hranice vápna dostal Demeter, ale míč minul Chmielovu branku. Ve 14. minutě už ale domácí byli o něco přesnější. Z rychlého brejku se dokázal prosadit Kolčava a otevřel střelecký účet tohoto utkání. Jihlavští měli i po brance stále navrch, ale v koncovce se jim zpočátku nedařilo. A tak se ve 31. minutě připomněli i hosté, když po centru z pravé strany skončila hlavička jednoho z útočníku na tyči. Možná právě tato akce Baník nabudila, jelikož hned o dvě minuty se dostali do samostatného úniku, ale Soukup zachránil svůj tým od vyrovnání. I když byli do konce poločasu aktivnější hosté, tak žádné další brankové příležitosti se diváci nedočkali, a tak se do šlo do kabin za stavu 1:0 pro Vysočinu

I druhý poločas začal Baník aktivněji, ale nakonec to byli domácí, kteří slavili navýšení skóre. Demeter se ve vápně opřel do voleje, který přeletěl ostravského brankáře a nakonec skončil v síti. Hosté tak po druhé brance byli nuceni otevřít hru a to se jim vymstilo. V 67. minutě Kolčava využil další brejkové situace, obstřelil brankáře a zvýšil už na 3:0. Baník to ani po třetí inkasované brance nezabalil a hned využil chvilkové nepozornosti domácí obrany. Po faulu v pokutovém území si míč na penaltový puntík postavil Hykel a nabídnutou příležitost bezpečně proměnil. V dalších deseti minutách jsme měli možnost vidět festival neproměněných šancí. Za zmínku stojí únik Vašíčka, který ani z dorážky nedokázal dostat míč do odkryté brány. O chvíli později se totožná situace naskytla i hostům, ale ani oni prázdnou bránu netrefili. Vše tak uzavřel v 81. minutě Smejkal, ke kterému se i s trochou štěstí dostal míč, ale Chmiela dokázal prostřelit. Tato branka už definitivně rozhodla o osudu zápasu. Domácí si tak nakonec dokráčeli pro pohodlné vítězství 4:1.

"Dnes můžeme být spokojení. Herně nám pomohl návrat uzdraveného středopoloře Kolčavy, který si dnes připsal dvě branky, a stoperů Vedrala a Rychetníka, kteří nás drželi v defenzívě. Pochvalu zaslouží i gólman Soukup, jenž nám podržel při šancích soupeře. V útoku odvedl velký kus práce útočník Klíma, který oběhal velký prostor a ostravské obraně zatápěl. Baník dobře kombinoval, byl nebezpečný a jeho výkon asi neodpovídal tomu, aby čtyřikrát inkasoval," řekl k vítěznému utkání trenér Pavel Procházka.

8.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 2:1
22.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 3:1