08.11.2015, Miroslav Fuks

Juniorka zvítězila na půdě šestých Teplic!

Juniorka zvítězila na půdě šestých Teplic!Juniorský tým prodloužil svoji aktuální sérii bez porážky na pět zápasů, když vydoloval cennou výhru z půdy šestého celku tabulky - FK Teplice. Zasloužená jihlavská výhra 1:2 (1:1), již čtvrtá z posledních pěti utkání, se zrodila díky brankám Vojtěcha Hrona a Bojana Spirkoskiho.

TepliceTeplice
15.kolo, neděle 8.11.2015, 10:30
1:2
(1:1)

Góly: 32. Strada – 31. Hron, 68. Spirkoski (pen.)
ŽK: Výborný – Štěpánek, Šerý, Spirkoski
ČK: 84. Výborný (TEP)
Rozhodčí: Berka – Štěrba, Vitner
Teplice: Skalák – M. Richter, Svoboda (49. Hynek), M. Procházka, D. Richter, Pecháček (32. Martirosjan), Bílek, Strada (75. Softič), Výborný, D. Procházka, Krátký.
FC Vysočina: Rakovan – Hron, Kriegsmann, Rychetník, Mlakić - Opluštil, Štěpánek (65. Maruš) – Fiala (60. Šerý), Spirkoski, Vitásek (54. Duba) – Klíma.

Utkání na půdě Teplic začalo vlažně. Po pár minutách se však domácí osmělili a začali hrozit z rychlých přechodů. Jihlava dokázala záhy srovnat krok, taktéž využívala především rychlých útoků. Jak Štěpánek na straně Jihlavy, tak teplický Krátký ale mířili vedle. Brankáři na obou stranách měli hodně práce, ale šlo hlavně o rutinní zákroky. Po úvodní bojovné půlhodince tak padla branka z první vážné šance. Hron dostal po akci Mlakiće za vápnem míč a ukrytou ranou poslal hosty do vedení. To nevydrželo ani minutu, když se na druhé straně z brejku prosadil Strada - 1:1. Hra se před přestávkou zklidnila, týmy odešly do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal tak, jako skončil ten první. K vidění byly spíš souboje a bojovnost než technický fotbal. Hosté se častěji snažili o dlouhé nákopy za obranu soupeře. Po hodině hry si tlak vytvořili domácí, byly to ale právě Teplice, které inkasovaly. Jihlava dostala výhodu pokutového kopu po faulu na Opluštila. Spirkoski jej bezpečně proměnil - 1:2. Teplice logicky převzaly iniciativu a snažily se o vyrovnávací branku. Severočeši byli nebezpeční především ze standardních situací. Jihlava hrozila z kontrů, ale například Duba svou šanci překombinoval. Teplice místo závěrečného náporu musely měnit rozestavení, když Výborný dostal v jedné minutě dvě žluté a musel pod sprchy. Hostům se podařilo nepustit domácí do výraznější šance a dovést zápas do vítězného konce.

"Utkání se hrálo na těžkém travnatém terénu, který spíše vyhovoval hře domácího celku. Náročný terén příliš nesvědčil ani kvalitě hry. Odehrával se spíše silový fotbal. Do vedení jsme šli díky krásné akci Mlakiće, který nahrávkou oslovil skórujícího Hrona. Bohužel, domácí po naší zbytečné ztrátě míče šli do vedení. Do druhé půle jsme změnili styl hry a lépe jsme se vyrovnali s nakopávanými balóny teplického týmu. Do vedení jsme šli po odvážném průniku Opluštila, který byl faulován ve vápně a Spirkoski pokutový kop proměnil. Zápas jsme poté kontrolovali, což umocnilo i vyloučení jednoho z domácích fotbalistů," řekl mk zápasu trenér Josef Vrzáček.

10.kolo | Teplice - FC Vysočina | 0:1
24.kolo | FC Vysočina - Teplice | 2:1