21.01.2017, Miroslav Fuks

Juniorka veze z Chrudimi remízu 2:2

Juniorka veze z Chrudimi remízu 2:2Juniorský celek v přípravném utkání remizoval na půdě Chrudimi 2:2 (1:0). Hosté o vedení nad 6. celkem ČFL přišli minutu před koncem, ovšem nutno přiznat, že jihlavští v zápase tahali za kratší konec. Branky FC Vysočina vsítili Martin Svatík a Vojtěch Hron.

ChrudimChrudim
přát., sobota 21.1.2017, 11:00
2:2
(1:0)
FC Vysočina jun.FC Vysočina jun.

Branky: 44. Luptovský, 89. Kesner - 65. Svatík, 70. Hron
Chrudim: I. půle: Trojan - Kopecký D., Holeček, Jindrák, Stránský - Luptovský, Hauf, Vavrouš, Kopecký L., Žalud (23. Dostálek) - Halbich. II. půle: Zíma - Řezníček, Krčál, Radouš, Mastík - Kesner, Kučera, Vodrážka, Dostálek - Vavrouš, Kopecký L.
FC Vysočina jun.: I. půle: Soukup - Rychetník, Vedral, Beseda, Dujmović - Demeter, Svatík - Hron, Sargsyan, Urdinov - Pěnkava. II. půle: Kolář - Pedro, Vedral, Kolčava, Urdinov - Demeter, Svatík - Hron, Sargsyan, Fiala - Pěnkava.

Na umělé trávě V Průhonech se odehrálo v prvním poločase kvalitní utkání. Hosté byli fotbalovější, ale domácí nebezpečnější, když si vytvořili více brankových příležitostí. Halbich však úspěšný nebyl. Ve 44. minutě se přeci jen domácí dočkali, když se uvolnil Luptovský a z úhlu otevřel skóre utkání 1:0.

Druhý poločas probíhal za převahy domácích hráčů. Jen skóre ne a ne se posunout. Chrudimští své akce místo střel zbytečně překombinovávali. V 65. minutě hosté po ojedinělé akci z brejkové situace dokázali do prázdné branky vyrovnat z kopačky Svatíka. Po vtřelené brance hosté ožili, ovšem další nebezpečný brejk ještě neproměnili. Z dalšího kontru se hosté radovali, když Hron zaznamenal vedoucí gól jako přes kopírák do prázdné branky - 2:1. V 81. minutě mohl vyrovnat Halbich, ale jeho střela mířila těsně nad. V 86. minutě protáhl střelou z hranice šestnáctky Řezníček brankáře Koláře, který vytěsnil jeho střelu na roh. V 89. minutě se přeci jen domácí dočkali vyrovnání, když po závaru a sérii střel dotlačil míč do branky Kesner.

"Branky jsme inkasovali vždy v závěru poločasů. Škoda, že jsme nadějné vedení 1:2 neudrželi do konce utkání. Ve však třeba dodat, že na pohybu našich hráčích byla znát únava s náročného tréninkového programu tohoto týdne. Domácí byli kombinačně lepší, v zápase jsme tahali za kratší konec," řekl k duelu trenér Michal Kadlec.