21.04.2012, Miroslav Fuks

Juniorka veze výhru z Líšně!

Juniorka veze výhru z Líšně!Juniorka veze ze stadiónu zachraňující se Líšně cennou výhru 1:4, když všechny branky padly v úvodním dějství. Jihlavské branky postupně zaznamenali Vojtěch Šandera, Alois Zeman, Jan Dobrovolný a Tomáš Sedláček. Naše rezerva má nyní v tabulce 27 bodů.

Diváci: 232
Líšeň: Sedmidubský - Benešovský, Drábek, Čampa (8. Suchý), Dostálek, Krejčí Jan, Koudelka, Mičko (46. Široká), Skok (46. Oprchal), Krejčí Martin, Malí
FC Vysočina B: Uvarenko – Fadrný, Kryštůfek, Ptáček, Gavrić - Šandera (84. Cipruš), Kolařík, Vacek, Dobrovolný – Zeman (80. Kavka), Sedláček (66. Přibyl).

Vysočina se dostala do vedení už v 5. minutě. Šandera zahrál vůbec první standardku zápasu kolem domácí zdi, před Sedmidubským ještě míč nepříjemně poskočil a poté zapadl do brány – 0:1. Na druhé straně se pokoušel o odpověď Drábek po centru Dostálka - jeho hlavička jen těsně minula Uvarenkovu svatyni. V 15. minutě už hosté vedli 0:2. Zeman si zaběhl za obranu Líšně, nikdo před ním ani nikdo za ním, podíval se kam zamířit a vypálil přesně do protipohybu Sedmidubského. O minutu později mohl Jan Krejší snížit hlavou po rohu Koudelky. Z brankové čáry však míč vyhlavičkoval Fadrný. Po půlhodině přišly dvě velké šance na obou. Nejprve střílel jihlavský Sedláček těsně nad bránu, následně se do šance dostala Líšeň, jenže střela Koudelky jen o pár centimetrů minula Uvarenkovy tyče. Líšeň se dočkala snížení v 34. minutě, kdy na pravé straně dostal míč rozběhnutý Malík a následně přišel přesný centr do pokutového území, kde si nejlépe vyskočil Martin Krejčí – 1:2. Jenže domácímu mužstvu radost příliš dlouho netrvala. Ihned po rozehrávce a z rychlého kontru Jihlavy se prosadil z levé strany kapitán Dobrovolný. Jeho střela, které předcházely obrovské chyby obrany Líšně, byla přesná a nekompromisní – 1:3. Jenže to z pohledu Vysočiny ještě nebylo do první půle vše! Ve 43. minutě dostal Sedláček krásný pas od Šandery, nikým neobsazený se ocitl v šestnáctce a nadvakrát překonal Sedmidubského.

Druhá půle už góly nepřinesla, ovšem šancí na ně bylo dost. V 58. minutě prošel přes líšeňskou obranu Sedláček, po několika kličkách vypálil a míč po odrazu brankáře Sedmidubského skončil na břevnu! V 66. minutě se o branku pokoušel Suchý, jenže po Dostálkově centru z jasné pozice na malém vápně orazítkoval jen tyč Uvarenkovy brány. V 79. minutě se mohl podruhé radovat Šandera, který napřáhl na hranici velkého vápna, a míč orazítkoval levou tyč. Poslední tutovku měl v 80. minutě Vacek. Dostal se na malé vápno, kde tvrdou ránou chtěl překonat domácího brankáře. Ten výborným zákrokem podržel svůj tým od pátého obdrženého gólu.

„V první půli jsme se prosadili díky kombinační hře a vysoké gólové efektivitě. Soupeře jsme přehráli a úvodní část se nám skutečně vydařila. Ve druhé půli jsme se chtěli vyvarovat lehkovážnosti, neboť jsme si v poločase důrazně připomněli podzimní duel, kdy jsme doma proti Líšni také vedli o tři branky, ale nakonec jsme remizovali 3:3. Chtěli jsme zápas dohrát v klidu a s míčem na kopačkách. Zápas jsme nadále měli pod kontrolou, kombinovali jsme a vytvořili jsme si další výrazné šance. Naše výhra byla zasloužená,“ zhodnotil utkání trenér Roman Kučera.