20.08.2011, Miroslav Fuks

Juniorka v Kroměříži měla na výhru

Juniorka v Kroměříži měla na výhruJuniorka FC Vysočina se z Kroměříže vrací se smíšenými pocity. Jihlavští mladíci zde po první půli díky brankám Tomáše Kučery a Jana Kosaka vedli 0:2, ovšem ve druhé části doplatili na hluchou čtvrthodinu, v níž Fiala dvakrát skóroval. Závěr přinesl jihlavské šance, které však zůstaly nevyužity.

Rozhodčí: Drozdy - Tomanec, Žádník
Kroměříž: Vogl - Šilinger, Stojaník (46. Janoščík), Kovařík, Steiner, Klabal, Fiala, Budín, Havlík (65. Zvirinský), Lehkoživ (41. Janča), Kučera.
FC Vysočina B: Rožník – Kryštůfek, Fadrný, Ptáček, Dobrovolný - Šandera, Vodáček (41. Poláček), Vacek (55. Leligdon), Kosak (81. Přibyl) – T.Kučera, Chmelík.

Jihlava skóre utkání otevřela ve 23. minutě, kdy po domácím rohu přišel rychlý brejk a míč se po ose Chmelík – Kosak dostal k lobujícímu Kučerovi – 0:1. Tentýž hráč nahrával na gól do vápna ve 43. minutě Kosakovi. Domácí do druhé části zvýšili obrátky a využili slabší čtvrthodinky v podání jihlavských mladíků k vyrovnání v podání Fialy. Nejprve se v 53. minutě trefil krásnou střelou z 25 metrů a na 2:2 vyrovnal o 5 minut později rohovém kopu, když hosté propadli na přední tyči. Domácí poté měli ještě jednu šancí, kterou Vysočina už přežila. Závěr zápasu přinesla oboustrannou aktivitu a řadu šancí v jihlavském podání. Bohužel, Chmelík, Kučera a v největší příležitosti hlavičkující Ptáček neuspěli.

„Jsme zklamaní. V Kroměříži jsme si zasloužili vyhrát i s ohledem na naše příležitosti v závěru utkání. Ztratili jsme zde vyhraný zápas,“ neskrýval po utkání své zklamání trenér Roman Kučera.