18.10.2015, Miroslav Fuks

Juniorka přehrála Bohemians

Juniorka přehrála BohemiansJuniorský tým pokračuje v dobrých výkonech posledních kol. Naši mladíci dosáhli na čtvrtou výhru z posledních šesti duelů, když na domácí půdě potvrdili výhru ze Znojma a po zásluze přehráli Bohemians 1905. Na vedoucí gól Klokanů odpovědl dvěma trefami Bojan Spirkoski a jednou brankou Jiří Klíma - 3:1 (1:1).

Diváci: 50
FC Vysočina: Soukup – Hron, Kriegsmann, Rychetník, Mlakić (46. Fiala) - Štěpánek, Spirkoski (84. Duba) – Šerý (86. Ujčík), Maruš (62. Vitásek), Klusák - Klíma.
Bohemians 1905: Fryšták – Havel, Gajič, Žaloudek, Malina, Rothe, Krivosheev, Kostka (70. Habrun), Lulič (73. Bláha), Fotr (49. Šetina), Artemuk (86. Vachoušek)

Od první minuty byl vidět poměrně vyrovnaný fotbal a hned v osmé minutě po centru Krivošejeva padla první branka. Tečovaný míč se ještě odrazil od tyče a skončil za zády Koláře, domácí protestovali, že míč nebyl celým objemem za čárou, ale rozhodčí Zadinová byla neoblomná - 0:1. Hned sedm minut nato došlo k faulu na Klímu v blízkosti Fryštákovy brány, míč si vzal Spirkoski a nádhernou ranou do šibenice vyrovnal na 1:1. Poté se hra vyrovnala a do poločasu přinesla jen dvě zajímavé zakončení z volných kopů v podání Jihlavy. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první, tedy vyrovnanou hrou, které chyběly větší šance. V 51. minutě unikl rychlonohý Artemuk, ale jeho pobídku ke vstřelení gólu spoluhráči nevyužili. O devět minut později přiletěl dlouhý balón za obranu Bohemky a po sprinterském souboji Klímy a Gajiče se první jmenovaný prosadil střelou podél vybíhajícího Fryštáka a poslal Jihlavu do vedení - 2:1. V 70. minutě došlo k souboji na hranici vápna a rozhodčí Zadinová správně zapískala pokutový kop. Míč si postavil Spirkoski a svým druhým gólem rozhodl o třech bodech pro Jihlavu - 3:1. Bohemians už se po třetí inkasované brance nevzpamatovali a šanci si nevypracovali, z Jihlavy tak odjeli bez bodů.

"Chtěli jsme potvrdit výhru ze Znojma, bodovat naplno a po nepovedeném vstupu do sezóny pokračovat v vzestupu tabulkou. Myslím si, že jsme vítězství dosáhli zaslouženě, byli jsme fotbalovějším celkem. Hosté sice šli trochu sporným gólem do vedení, ale my jsme poměrně rychle dokázali vyrovnat. Ve zbytku první půle jsme lépe kombinovali a byli jsme silnější na míči. Předvedli jsme několik výborných akcí, při nichž jsme ale nezvládli předfinální či finální fázi. Ve druhé půli šla kvalita hry o něco dolů. My jsme však šli za výhrou a klíčové druhé branky jsme se dočkali, když se konečně trefil útočník Klíma. Pojistka tří bodů přišla po proměněné penaltě z kopačky Spirkoskiho," řekl k zápasu trenér Josef Vrzáček.

12.kolo | Bohemians 1905 - FC Vysočina | 2:1
26.kolo | FC Vysočina - Bohemians 1905 | 1:2