12.08.2013, Miroslav Fuks

Juniorka potvrdila formu a porazila Spartu

Juniorka potvrdila formu a porazila SpartuJuniorský tým FC Vysočina zažívá velice dobrý vstup do sezóny, když v úvodních pěti kolech vybojoval 10 bodů a zvítězil třikrát v řadě. Naposledy dnes, když na domácí půdě zaslouženě získal cenný skalp dosud neporažené Sparty Praha. Pod výhrou 2:0 (1:0) se svými brankami podepsali Jindřich Kučera a Jan Kliment.

Diváci: 150
FC Vysočina: Hanuš – Šuta (38. Dvořáček), Mikula, Berky, Kosak - Fulnek, J.Kučera, Štancl, Kliment - Marcin, Teplý (80. Kelbler)
Sparta: Švenger – Neužil, Breda, Beredka, Nový, Skopec, Macháč, Karafiát, Hájek, Valenta, Bělčický (61. Vondra)

V jihlavském areálu v ulici Na Stoupách se hrál pohledný a velmi ofenzivní duel. V první šanci byl ve 3. minutě Teplý po pasu Kučery, ale jeho střela byla nepřesná. Minutu poté Teplý uličkou vysunul Marcina, ten pálil z výborné pozice, jenže zkušený gólman Švenger vytasil reflexivní zákrok. Sparta se poté vzpamatovala z úvodního tlaku Jihlavy a vytvořila si velmi kvalitní pětiminutovku. V 9. minutě neprostřelil Hanuše Neužil, ve 13. minutě neuspěl Bjelčiský sám před Hanušem a chvilku poté Valenta hlavičkoval v dobré příležitosti těsně vedle vzdálenější tyče. Vysočina odpověděla v 15. minutě dvěma šancemi Klimenta, ovšem ani jednou neuspěl. V 19. minutě se po pěkné individuální akci Mikuly dostal k zakončení Teplý, ale jeho střela z voleje letěla těsně vedle. Vysočina opět zvýšila ofenzivní obrátky a v 29. minutě mohli po Teplého optimálním centru zakončovat Kosak i Mikula, ani jeden jmenovaný ale branky nedocílili. Kapitán Jindřich Kučera se snažil pálit z každé pozice a v 35. minutě se dočkal zasloužené odměny. Napřáhl z 20 metrů a hostující obránce jeho ránu srazil do protipohybu nešťastného Švengera - 1:0! V 37. minutě šikovně uvolnil Kliment na levém křídle Kosaka, který centrem našel úplně osamoceného Teplého, jehož hlavičku Švenger zázračně vyrazil! V samotném závěru první půle se mohli domácí ujmout zaslouženého dvougólového vedení. Marcin po brejku zavezl míč a ideálně našel Kosaka. Ten v obrovské příležitosti překonal Švengera, ovšem málem zbořil jeho pravou tyč!

Sparta do druhé půle vstoupila se snahou o vyrovnání. Ve 47. minutě Bederka přetáhl centr až na Valentu, který hlavičkoval jen do náruče Hanuše. Poklidnější pasáž hry v 68. minutě odstartovalo Valentovo efektní zakončení, když z hranice vápna loboval a Hanuš jeho pokus konečky prstů vytěsnil. V 72. minutě Marcin výborně zapracoval na lajně a předložil gólovku Teplému – ten však pálil z výborné pozice vedle. Přáno mu nebylo ani o minutu později, kdy se dobře zbavil zaseknutím dotírajícího obránce, ale Švenger mu včas skočil pod nohy a zakončit mu nedovolil. Do třetice neskóroval ani v 75. minutě, kdy mu radost utnul perfektní zákrok Švengera. Přesto se Jihlava klíčové branky na 2:0 brzy dočkala. V 76. minutě Fulnek dokázal zpracovat těžký balon a posunul ho na Klimenta, který se nemýlil – 2:0! Závěrečná snaha juniorů Sparty ztroskotala na jihlavské defenzívě či na výborných zákrocích gólmana Hanuše.

„Sehráli jsme velmi ofenzivní zápas s velkým množstvím neproměněných příležitostí na obou stranách. Nás při šancích soupeře několikrát podržel gólman Hanuš. Hráči se dnes vydali na maximum, za což zaslouží uznání a pochvalu,“ byl po utkání spokojen kouč Pavel Procházka.

1.kolo | FC Vysočina - Sparta | 1:4
30.kolo | Sparta - FC Vysočina | 4:1