22.11.2015, juniorskaliga.cz

Juniorka podzim zakončila zaslouženou výhrou v Třinci

Juniorka podzim zakončila zaslouženou výhrou v TřinciJuniorský tým dnes zakončil své podzimní účinkování v Třinci. V osmnáctém zápase sezóny si připsal zaslouženou výhru 0:3 (0:1), když branky zaznamenali Patrik Fiala, Tomáš Duba a Jakub Pěnkava. Jihlavští mladíci tak potvrdili úspěšný víkend FC Vysočina, který přinesl výhry "áčka" i staršího dorostu.

Diváci: 50
Třinec: Brych – Šenk, Kučera, Minařík, Kalfas – Foitzik – Puczok (81. Bujok), Žyla, Pilch (63. Melecký) – Samiec, Latocha.
FC Vysočina: Soukup – Hron, Kriegsmann, Kryštůfek, Mlakić (46. Šerý) – Opluštil – Maruš (75. Pěnkava), Demeter, Spirkoski (80. Novotný), Fiala – Duba

Ačkoliv dělil oba týmy před zápasem jediný bod, vzhledem k formě z posledních zápasů přijela Jihlava v roli mírného favorita. V prvních minutách se do dvou náznaků šancí dostal Puczok, ale poprvé nastřelil spoluhráče Latochu a podruhé skončil jeho drzý průnik do vápna rohem. Gólovou šanci měla až Vysočina, a to po osmnácti minutách. Brych vyrazil přízemní centr jen k Marušovi, jenž připravil střeleckou pozici pro Opluštila. Ten však trestuhodně překopl odkrytou bránu. Po chybě Kalfase uprostřed hřiště mohl jít sám na branku Demeter, ale Brych ho včasným vyběhnutím o míč připravil a jihlavskou akci definitivně uťal Kučera. Největší příležitost Třince měl vzápětí Šenk, když se octl sám před Soukupem, ale překonat gólmana hostů nedokázal. V dalších minutách byla Jihlava o něco aktivnějším týmem a vytěžila vedoucí zásah. Pěkná kombinace skončila centrem Maruše a přesnou hlavičkou Fialy - 0:1. Třinec mohl ještě do přestávky srovnat, Latochovu střelu ale hosté srazili mimo Soukupovu branku.

Do druhého poločasu vstoupila Jihlava s jednou změnou v sestavě, ale Třinec ji na začátku druhého dějství přehrával. Slezané prahli po vyrovnání a dvě zajímavé příležitosti si vytvořil Latocha. Nejdříve střílel ze závaru před Soukupem jen do boční sítě, za pár minut unikal po milimetrové přihrávce Minaříka obráncům. Jenomže Soukup Latochovi dobře zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil. Vedení Jihlavy zase nenavýšil Maruš ani Spirkoski. Střela prvního jmenovaného skončila po teči domácích těsně vedle, Makedoncův pokus vytěsnil Brych. Padesát diváků bylo v dalších okamžicích svědky četných střídání, ovšem brankových příležitostí ubylo. Vysočina hrála to, co potřebovala, a snažila se držet míč na kopačkách. Minaříkova hlavička i střela Samiece mířily přímo na Soukupa. Jihlava vítězství hlídala a v posledních minutách pojistila. Třinečtí neobrali o míč Pěnkavu a balon si vzal do správy Tomáš Duba. Navedl si míč na hranici šestnáctky a střelou do protipohybu Brycha skóroval - 0:2. Dvoubrankové vedení nevydrželo ani minutu, hned z další akce je Jihlavští ještě navýšili. Dostatek prostoru k centru dopřáli domácí už Fialovi, ale pozice, z níž hlavičkoval střídající Pěnkava, už byla doslova komfortní. Třinečtí nepokryli jihlavského fotbalistu, který hlavou pohledně přehodil Brycha, jenž byl na půl cesty z branky - 0:3. Jihlava v Třinci zaslouženě zvítězila, tříbrankový rozdíl je pro domácí nakonec docela krutým. Slezané nevyhráli už osmkrát v řadě a na gól čekají skoro pět zápasů. Jihlava odehrála své poslední utkání na podzim a poosmé v řadě neprohrála.

Od prvních minut jsme byli aktivnějším celkem a duel jsme měli pod kontrolou. Bohužel, řadu nadějných možností jsme nedotáhli ke gólovému vyústění. Naopak jsme se museli mít na pozory před brejky domácího celku. Do vedení jsme šli díky krásné akci Maruše a Fialy. Do druhé půle jsme šli s hlavním cílem neinkasovat a eliminovat brejky Třince. To se nám podařilo, domácí jsme pustili do minima šancí a navíc jsme v závěru naše vítězství potvrdili," okomentoval poslední podzimní zápas juniorky trenér Josef Vrzáček.