18.09.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorka podlehla Slovácku

Juniorka podlehla SlováckuJuniorský tým FC Vysočina dnes dovršil první polovinu podzimních duelů, když se představil na stadiónu prvního celku moravské skupiny - Slovácka. Domácí šli Břečkou do vedení, ovšem Tomáš Smejkal v první půli dokázal vyrovnat na 1:1. Ve druhém dějství už ale střílel pouze domácí Sadílek - 1:3 (1:1).

Rozhodčí: Machálek – Antoníček, Dohnálek
Slovácko: Trmal – Juroška (68. Flasar), Tkáč, Břečka (68. Hani), Chyla (57. Čajka) – Tischler (68. Křivánek) – Pospíšil, Sadílek, Hellebrand, Rezek – Yu.
FC Vysočina: Kolář – Vrzal (58. Průša), Mišůn, Beseda, Dujmović - Svatík, Demeter (82. Karmazín) – Vašíček (79. Časta), Smejkal, Fikar - Marcin.

Utkání za téměř ideálního fotbalového počasí začali lépe domácí, kteří dominovali v držení míče a kombinaci. Šancí k vidění mnoho nebylo, ve 12. minutě se ale k hlavičce dostal ve vápně osamocený Břečka a poslal domácí do vedení. I poté mělo převahu Slovácka, jenže tu utnul překvapivý gól Smejkala, jehož střelu ze střední vzdálenosti tečoval do Trmalovy sítě Tkáč. Na další velkou šanci se čekalo do 32. minuty, kdy po standardce znovu pálil Břečka, ale brankáře Koláře tentokrát nepřekonal. Jihlava srovnala hru, ale do pauzy přesto mělo šance spíš Slovácko, především díky rychlým křídlům.

Druhý poločas také začali aktivněji domácí a hned po dvou minutách hry se musel blýsknout skvělými zákroky Kolář. Čisté konto ve druhém poločase udržel osm minut. Potom se obranou prosmýkl Sadílek a překonal i brankáře Jihlavy. Vysočina se k útočení ve druhé půli prakticky nedostávala. Další šanci měl opět Sadílek, ale narazil na jistého Koláře, který si poradil i s únikem Rezka po levé straně. Trojice hráčů záložní řady Slovácka Hellebrand, Rezek a Sadílek v utkání vynikala. Hra se ovšem od 70. minuty uklidnila a šancí ubylo. Až v poslední desetiminutovce se diváci zase bavili. Nejdřív Sadílek přidal svou druhou branku v utkání, když pohotově dorazil míč za Koláře. Po něm nebezpečně pálil Pospíšil a v samotném závěru se o snížení snažili svižnými střelami na druhé straně Průša a Smejkal, ale skóre už nezměnili. Slovácko porazilo Jihlavu 3:1 a zůstává první v tabulce moravské části.

„Slovácko dnes potvrdilo svoji kvalitu, a proč mu patří první příčka tabulky. Bylo silné v kombinaci a v ofenzívě. V první půli jsme domácím vzdorovali a trochu štěstí jsme střelou Smejkala ze střední vzdálenosti dokázali vyrovnat. Navíc jsme si vypracovali zajímavé brejkové situace v podání Marcina či Smejkala, které jsme však nedokázali dotáhnout. Zkraje druhé půli jsme se dostali do velmi nadějné možnosti, ovšem gólman nás vychytal. Vzápětí jsme obdrželi klíčovou branku na 2:1. Musíme uznat, že soupeř byl lepší a zvítězil zaslouženě,“ řekl po utkání trenér Pavel Procházka, jenž ocenil výkon gólmana Koláře a stopera Mišůna. Doplňme, že postrádal zraněné Rychetníka, Vedrala, Kolčavu a Sargsyana.

2.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 0:0
16.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1