16.05.2016, Juniorskaliga.cz - Petr Jindra

Juniorka o výhru nad Teplicemi přišla v závěru utkání

Juniorka o výhru nad Teplicemi přišla v závěru utkáníJuniorský tým nad Teplicemi, třetím celkem soutěže, dvakrát vedl díky trefám Tomáše Duby a Marka Šerého, ovšem nakonec o cennou výhru přišel dvě minuty před koncem, kdy svojí druhou brankou vyrovnánal na konečných 2:2 (1:1) hostující útočník Chukwuma.

Diváci: 50
FC Vysočina: Kotnour – Pedro, Kriegsmann (33. Pěnkava), Rychetník, Fiala (46. Mlakić) - Šerý, Vitásek, Batioja, Novotný (60. Bajer) - Duba (60. Maruš), Klíma.
Teplice: Skalák – Gregáň (65. Martirosyan), Svoboda, Dendis, Softič (78. Djordevič), D. Richter, Chukwuma, Bílek (89. Plachý), Strada, Pecháček, M. Richter.

Jihlavští fotbalisté v prvních zhruba dvaceti minutách prakticky neopustili vlastní polovinu. A když už, tak jen na chvilku, protože proti nim stála teplická hradba těl, která fungovala spolehlivě. Konkrétně do 22. minuty. V té se událo nečekané překvapení. Aktivní Batioja předložil míč prakticky před prázdnou branku Dubovi, jeho přesná rána poslala Vysočinu do vedení 1:0. Jenže tým ve žlutém se neradoval dlouho. O osm minut později bylo srovnáno. Slabší chvilku si vybral gólman Kotnour, který pokazil rozehrávku a výrazně usnadnil skórování nejlepšímu hráči na hřišti Chukwumovi. Ten míč doklepával do prázdné branky a bylo srovnáno. Do konce prvního poločasu se hra trochu zklidnila, výraznějších šancí ubylo.

Do druhé půle nastoupila jiná Jihlava. Aktivní, smělá, troufalá, s chutí na góly. Teplice se dlouho bránily. A brzy na to doplatily. Batiojova šance ještě gólem neskončila, střílený centr totiž aktivní hráč tmavé pleti netrefil. V 57. minutě už ale domácí vedli. Šerý zkoušel kličkovat mezi soupeři. Nutno dodat, že měl nemalou porci štěstí, když se mezi nimi prosmýkl, na to se ale historie neptá. Jeho přesná střela k tyči znamenala vedení Jihlavy 2:1. Postupně ale přebíraly otěže zápasu Teplice. Hosté se snažili o vyrovnání, jenže je tlačila bota v zakončení. Když už se probojovali do zajímavé šance, zlikvidovala ji pozorná jihlavská defenziva. To platilo až do 88. minuty. Nejlepší hráč utkání Chukwuma totiž využil propadu jihlavských obránců, kteří ho nechali pláchnout až na hranici ofsajdové pasti. Dostal milimetrovou přihrávku, kterou poslal nekompromisně do prázdné branky a srovnal na konečných 2:2. Jenže to nebylo vše. Jihlava nakonec mohla strhnout vedení na svou stranu. Ve druhé minutě nastavení se totiž sám před brankářem Skalákem octl Vitásek. Zamířil ale trestuhodně a místo odkrytého místa napálil jen pozorného brankáře Teplic. I proto se tak oba celky rozešly smírně.

"V první dějství byli hosté lepším celkem. Byli dynamičtější, my jsme zaostávali v přístupování k hráčů. V poločase jsme si museli důrazně promluvit a učinili jsme určité taktické změny. Nastalo kýžené zlepšené a druhá půle patřila spíše nám. Přestože jsme o výhru přišla v posledních minutách, tak je konečná remíza asi zaslouženým vyústěním dění na hřišti," řekl k zápasu trenér juniorky Josef Vrzáček.

10.kolo | Teplice - FC Vysočina | 0:1
24.kolo | FC Vysočina - Teplice | 2:1