10.11.2014, juniorskaliga.cz

Juniorka nestačila na Příbram

Součástí 18. kola Juniorské ligy byl souboj sedmé Vysočiny a čtvrté Příbrami. Duel nabídl vyrovnanou podívanou, v níž však byli šťastnějším a bodově úspěšnějím hosté, kteří si odvezli cennou výhru 0:2 (0:0). Vysočina v domácím prostředí na podzim prohrála vůbec poprvé.

Diváci: 80
FC Vysočina: Soukup – Hron (76. Kelbler), Pedro, Kriegsmann, Mlakić – Spirkoski (46. Koloušek), Demeter - Kliment, Bello (46. Kosak), Klusák – Duba.
Příbram: Krbeček – Junek (82. Hlinka), Kvída, Ježdík, Brandner, Řezáč, Mareš, Stratil (90. Michalec), Matějů, Tregler, Šindelář.

Od začátku se hrál vyrovnaný zápas, jemuž chyběly větší a výraznější šance. Více jich sice měla Vysočina, nešlo však o žádné tutové příležitosti. Aktivní byl především domácí Hron, který „piloval“ svou stranu hřiště a nenechal soupeře chvilku v klidu. Vepředu ho doplňoval Duba, ani on však míč za Krbečkova záda neprocpal. Na druhé straně se činil Řezáč, jeho rány udržovaly Soukupa neustále v pozoru. Největší šanci měli ve 35. minutě hosté, skákavý míč, který někdo ze skrumáže kopl na branku, musel z brankové čáry vytahovat Hron. Když ani tato šance nebyla proměněna, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, ani ne po minutě už mohli vést. Vysočina však šanci s vypětím všech sil vyřešila. Na hřiště se dostalo duo „áčkařů“ Koloušek s Kosakem, zvlášť první jmenovaný jako nejzkušenější hráč na hřišti své spoluhráče dirigoval a usměrňoval. Ani to však Vysočinu v 63. minutě nezachránilo od pohromy. Přesný centr do pokutového území Brandner usměrnil za Soukupa a Příbram vedla 1:0. Vysočině jako by začaly docházet síly. Domácí hráči byli ve všem o krok pomalejší, když už nemohl ani nejaktivnější hráč Hron, který musel střídat, chyběla jí pohyblivá podpora z křídla. Závěrečná fáze utkání byla tradičně poznamenaná řadou střídání a přerušování kvůli karetním trestům. Když se domácím nepodařilo Krbečka překonat, přišla řada znovu na hosty. V 90. minutě kapitán Šindelář zamířil a svou přesně mířenou střelou, která rozhodně neměla parametry smrtícího projektilu, pečetil skóre zápasu. Výsledek 0:2 znamená, že Jihlava poprvé v sezoně doma padla. Umělá tráva stadionu Na Stoupách se jí stala osudnou.

"O nepříznivém výsledku rozhodla větší kvalita hostujícího celku v koncovce. Zatímco na naší straně Duba, Kliment i Kosak velké šance neproměnila, tak hráči Příbrami se do sítě dokázali dvakrát trefit," řekl k utkání trenér Pavel Procházka.

8.kolo | FC Vysočina - Příbram | 0:1
22.kolo | Příbram - FC Vysočina | 1:1