12.04.2008, Miroslav Fuks

Juniorka nadělila Kroměříži čtyři branky!

Juniorka nadělila Kroměříži čtyři branky!Dospělý „B“ tým FC Vysočina pokračuje ve výborných jarních výkonech! Z pěti duelů si svěřenci kouče Kučera připsali již dvanáct bodů a učinili tak výrazný krok k záchraně v soutěži. O dnešní domácí vítězství v poměru 4:0 nad Kroměříží se svými dvěma brankami zasloužil Ivan Čermák a po jednom zásahu přidali Michael Rabušic a Jiří Chlup.

Diváci: 60

FC Vysočina B: Štěpanovský - Kříž, Bodeček, Wasserbauer, Nešpor - Chmelík (60. Da Silva), Hušbauer (46. Peška), Chlup, Netrda - Čermák, Rabušic (46. L.Procházka).
Kroměříž: Drápela - Šilinger, Kovařík, Klimek, Bělíček, Tubonemi (76. Gropl), Hrbáček (62. Sucháček), Janča, Foltán, Valášek (27. Mazouch), Stašek.

Domácí tým se v utkání musel obejít bez stabilního dua Jan Veselý (operace kýly) a Pacholík (zánět palce). Příležitost v základní sestavě tak dostal Chmelík a poprvé v mistrovském utkání za Vysočinu nastoupil hostující stoper Olomouce Bodeček.
Možná i přeskupení obrany se zpočátku podepsalo na nervozitě a nepřesnostech naší juniorky. Uklidnění do domácích řad naštěstí přinesl brzký gól, který ve 13. minutě zaznamenal Rabušic, který sám proti brankáři nezaváhal a otevřel skóre zápasu. Utkání však definitivně rozhodl až Čermák, který ve 38. minutě využil nepřesné rozehrávky Kroměříže a v blízkosti branky mířil přesně. „Po této brance jsme zcela ovládli hřiště. Hosté se tlačili do útoku a my byli velice nebezpeční z brejků. Ty ve druhé části vedli k dalším dvěma brankám a zasloužené výhře. A to jsme ještě řadu šancí nevyužili,“ řekl po utkání spokojený kouč Roman Kučera.
Dva zásahy ve druhé části padli po ukázkových kombinacích. Třetí branku vstřelil v 63. minutě Chlup přízemní střelou a k tyči a výsledku dal konečnou podobu v 82. minutě střelec zápasu Čermák, když využil přečíslení tři útočníků Vysočiny na gólmana Kroměříže.
„Hráče musím za dobrý výkon, který potvrdili i brankami, pochválit. Ofenzivní a kombinační hra snad potěšila i diváky,“ dodal Kučera.