17.03.2014, Miroslav Fuks

Juniorka na Sigmu nestačila

Juniorka na Sigmu nestačila27. kolo Juniorské ligy nabídlo souboj dvou mládežnických bašt - Olomouce a FC Vysočina. Úspěšnější nakonec byla Sigma, která si v zápase vytvořila převahu a též více gólových příležitostí. Muris Mešanović sice dokázal první půli upravit na 1:1, ovšem ve druhém dějství už stříleli jen domácí - 3:1.

Diváci: 40
Olomouc: Chvěja – Seibert (72. Fernando Ezequiel), Dreksa, Štěrba (46 Ševčík O.), Javůrek – Serra (46. Habusta), Richter (61. Weinlich) – Stříž (46. Holub), Plšek, Falta – Chorý
FC Vysočina: Vejmola – Tomovič (79. Kelbler), Pedro, Berky, Vepřek (66. Klusák) – Fulnek, Demeter, Šuta (72. Levai), Kosak – Přeučil, Mešanović (46. Marcin).

Juniorka FC Vysočina se na Andrově stadiónu představila v silné sestavě doplněné o šestici hráčů z kádru „áčka“. Mezi nimi nescházel ani uzdravený olomoucký host Vepřek. Úvodní minuty zápasu však patřily neméně silné jedenáctce Sigmy. Nic na tom nezměnila ani 4. minuta, kdy si Mešanović před vápnem pěkně stáhl dlouhý centr, navedl si míč na levačku a zpoza vápna vystřelil zhruba metr mimo levou tyč. Gólman Chvěja se za míčem jen ohlédl. V 6. minutě domácí otevřeli skóre zápasu. Nejprve si Faltův přízemní centr ve vápně zpracoval Chorý, přihrál pod sebe Richterovi, který z první vyslal krásnou bombu pod břevno. Vejmola ji však vyrazil na roh! Z něj se však Sigma prosadila, neboť Javůrkův centr si našel Serra a na zadní tyči jej hlavou usměrnil do branky – 1:0. Domácí byli nadále aktivnějším týmem. Ve 21. minutě Faltův centr z rohu přistál na hlavě volného Štěrby, ten ale mířil nad břevno. Ve 28. minutě Plšek pěkně z první přiťukl do běhu Faltovi, který si připravil míč a tvrdou bombou otestoval Vejmolu. Trochu jak blesk z čistého nebe přišlo jihlavské vyrovnání v 33. minutě. Mešanović osvědčil svůj důraz, z levé strany se prodral do vápna a tvrdou ranou na zadní tyč rozvlnil síť – 1:1. O 2 minuty později rozvlnil síť po krásné přihrávce Vepřeka další útočník z kádru „áčka“ Přeučil, ale byl mu máván ofsajd. Ve 40. minutě mohla jít Jihlava znovu do vedení, když Vepřek poslal hezký míč do vápna, po skrumáži se dostal k míči Kosak, ale hradbu těl neprostřelil. První půle tak svého vítěze nepoznala.

Ve druhém dějství převzala otěže zápasu Sigma a nakonec si po zásluze došla pro tři body. První nebezpečnou střelu si ale v 51. minutě připsal „olomoucký“ Vepřek, jehož křížná rána z první mířila těsně mimo. O pět minut později šli domácí do vedení, když se střídající Holub pěkně uvolnil na pravé straně, poslal velmi prudký centr na zadní tyč, kde se do něj krásně rybičkou položil Javůrek a jeho hlavička zapadla pěkně za tyč – 2:1. V 59. minutě nacentroval do vápna Chorý a k odraženému míči se dostal Habusta, jehož tvrdá střela však mířila doprostřed branky. V 61. minutě to bylo už 3:1, neboť po závaru v jihlavské šestnáctce se míč na malé vápno odrazil k osamocenému Plškovi, který nekompromisně uklidil míč k tyči. V 66. minutě se domácímu celku povedla krásná akce, kdy Javůrek sklepl nabíhajícímu Faltovi, který ještě vylepšil pozici pro Plška. Olomoucký útočník však v souboji s gólmanem Vejmolou mířil těsně mimo. V 69. minutě se Kosak rozhodl pro individuální akci, na konci však odcentroval do vápna, kde se do vzduchu položil Fulnek. Ve velmi těžké pozici však mířil nad. V 74. minutě se Javůrek řítil do jasné příležitosti, v poslední chvíli jej však o balon skluzem obral stoper Pedro. V 76. minutě našel Chorý přesným přízemním centrem Ezequiela, který však z první mířil nad! V 83. minutě důrazný Fulnek vybojoval míč, nepřišel o něj a ještě stačil kolmicí vyslat Marcina. Toho však v sólu vychytal Chvěja. Dvě minuty poté zkusil štěstí z dobrých 30 metrů Habusta. Jeho tvrdá rána minula šibenici asi o metr. Poslední gólovku měl v 90. minutě Plšek po centru Ezequiela. Jeho hlavička však letěla doprostřed branky.

8.kolo | Olomouc - FC Vysočina | 4:3
22.kolo | FC Vysočina - Olomouc | 5:0