25.03.2007, Miroslav Fuks

Juniorka jaro zahájila drtivou výhrou!

Juniorka jaro zahájila drtivou výhrou!Záchranářské jaro v MSFL zahájila juniorka FC Vysočina tím nejlepším možným způsobem. Celek Dolního Benešova, své konkurenta v boji o záchranu, smetla vysoko 5:0 po poločase 2:0. O jihlavské branky se podělili Vácha, Gorol, Pacholík, Rabušic a Ditrich.

ČK: 78. Spruch

FC Vysočina: Tulis - Bartoš, Havránek, Ditrich, Nešpor (84. Naniaš) - Čermák (73. Chlup), Wasserbauer, Gorol, Pacholík - Rabušic (80. Šplíchal), Vácha.
Dolní Benešov: Žlab - Hrubý, Jurc, Schaffartzik, Březovský, Duda (46. Štefek), Vojáček, Spruch, Juchelka, Muller, Schreier (46. Šrom).

Juniorka nastoupila posílena hned o sedm hráčů „áčka“ – Tulise, Bartoše, Ditricha, Čermáka, Gorola, Pacholíka a Rabušice, což bylo na hřišti od první minuty znát. Naši hráči na svého soupeře doslova vlétli a prosazovali se důrazem, pohybem i fotbalovostí. Z prvního gólu se radovali již ve 4. minutě, ale rozhodčí ho pro údajný ofside neuznal. Náprava přišla o dvě minuty později, kdy po křídle pronikl Rabušic a předložil ideální centr Váchovi, který nezaváhal. Hosté poté přeci jen přidali a po nakopávaných míčích si vytvořili několik nebezpečných situací, které však k vyloženým šancím nevedly. Domácí odpověděli tím nejlepším možným způsobem ve 27. minutě, kdy míč středem potáhl Gorol, uvolnil se přes jednoho z obránců a z hranice vápna vypustil krásnou falšovanou střelu, proti které gólman Žlab neměl nárok – 2:0. Dolní Benešov nerezignoval a nadále se pokoušel nepříznivý vývoj utkání změnit, ale narážel na dobře hrající obranu a pozorného Tulise. Naopak mohl být rád, že nešel do kabin s ještě větší ztrátou, ale střely Čermáka či Váchy brankou neskončili.
Třetí gól přesto přišel brzy po nástupu do druhé půle. Útočící hosty potrestal v 50. minutě rychlý brejk Rabušice, který z křídelního prostoru našel na přední tyči hlavu Pacholíka. Dolnobenešovští však ani poté nerezignovali a vytvořili si několik nebezpečných situací, ve kterých jihlavskou juniorku podržel gólman Tulis. Navíc o deset minut později to již bylo 4:0, když přihrávka našla ve velkém vápně Rabušice, který se zbavil obránce podél brankáře zavěsil. Výsledku dal konečnou podobu 5:0 v 72. minutě stoper Ditrich, který skóroval hlavou po rohovém kopu.
„Po takovém výsledku jsem samozřejmě po všech stránkách spokojen. Hráče musím pochválit za výkon i velmi dobrý přístup k utkání. Na druhou stranu jde pouze o první krůček k záchraně a vlastně i splnění povinnosti, protože doma prostě nad svými konkurenty vyhrávat musíme,“ řekl po zápas euforii krotící kouč juniorky Tomáš Jansa.