09.10.2011, Miroslav Fuks

I měření juniorek ve prospěch FC Vysočina

I měření juniorek ve prospěch FC VysočinaČtrnáct hodin po skončení druholigového duelu Zlín vs. FC Vysočina proti sobě nastoupily třetiligové juniorky obou klubů. I v tomto měření sil byli úspěšnější jihlavští fotbalisté, kteří v domácím prostředí zaslouženě zvítězili 2:1 (2:0). O výhru, která z pohledu juniorky přišla po osmizápasovém půstu, se brankami postarali Petr Kolařík a Jan Kosak.

Diváci: 50
FC Vysočina B: Rožník – Šandera, Kryštůfek, Kolařík, Dobrovolný - P.Kučera (46. Přibyl), Fadrný, Vacek, Krutý - Kosak (89. Vodáček), Chmelík (62. Zeman).
Zlín B: Zapletal - Kocian, Kostka, Hájek, Čelůstka (49. Urbanovský) - Holík, Salachna, Šumbera - Beránek, Červenka, Kurtin (66. Pazdera).

Domácí juniorka se od prvních minut tlačila do útoku a bylo na jejím výkonu jasně vidět, jak moc chce po dlouhé době zažít pocit vítězství. Důležitou roli v tomto snažení sehrál zkušený středopolař Peter Krutý. Ve 13. rozehrál standardní situaci z levé strany přesně na hlavu stopera Kolaříka, který neměl problém překonat bezmocného Zapletala – 1:0. Host ze Slavie se tak radoval z první trefy v jihlavském dresu. Domácí byli nadále lepším celkem, ovšem museli si stále dávat pozor na zlínské brejky. V 21. minutě podržel své spoluhráče gólman Rožník, který zlikvidoval střelu Šumbery z bezprostřední blízkosti. Ve 34. minutě se k míči pětadvacet metrů od branky dostal Krutý, uvolnil se přes dva obránce Zlína a tvrdě vystřelil. Zapletal jeho ránu vyrazil pouze ke Kosakovi, který jej uklidil přesně k tyči – 2:0. Ještě do půle mohl zvýšit po další standardce Fadrný, ale jeho pokus skončil vedle.

Hned po změně stran si mohl Čelůstka vstřelit vlastní gól po centru Krutého. Ke štěstí hostujícího celku nastřelil jen tyč. Domácí juniorka v předchozích utkáních několikrát přišla o nadějné vedení, tudíž se stále snažila hrát ofenzivně a aktivně. V nadějných šancích se tak postupně ocitli ze střední vzdálenosti střílející Kosak a Krutý či rychlonohý Kosak, který si neúspěšně šel v 70. minutě pro penaltu. A tak přišel trest na druhé straně. Zlínští snížili a znervózněli jihlavský tým v 74. minutě, kdy přízemní střelu vypustil Pazdera, Rožník ji jen tečoval před sebe a Kocián tak neměl problém skórovat – 2:1. Kdo čekal závěrečný tlak a gólovky Zlína, tak byl zklamán. Stejně jako v sobotním druholigovém duelu prakticky nepřišel. Zůstalo jen u několika standardních situací. Vysočina se dočkala zasloužené výhry.