24.08.2008, Miroslav Fuks

I juniorka přežila penaltu a vyhrála v Zábřehu

I juniorka přežila penaltu a vyhrála v ZábřehuNeproměněné penalty soupeřů jsou symbolem dospělých týmů FC Vysočina o tomto víkendu. Podobně jako „áčku“ v Opavě se totiž vedlo i „béčku“ v Zábřehu. V první půli se ujalo vedení díky Váchovi, domácí ve druhé části pohrdli vyrovnáním z pokutového kopu a tak výsledku 0:2 dal konečnou podobu Chlup.

ZábřehZábřeh
3.kolo, neděle 24.8.2008, 16:30
0:2
(0:1)

Branky: 31. Vácha, 77. Chlup.
ŽK: Laštůvka, Svozil, Suchánek – Naniaš, Chlup, Vácha.
Rozhodčí: Šalata - Bednář, Proske.
Diváci: 350
Zábřeh: Janků - Suchánek, Řehák, Skopal, Cetkovský - Pobucký, Laštůvka, Svozil, Klemsa (66. Špunda) - Mlynář (68. Martinka), Pinkava.
FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, Wasserbauer, Naniaš, Pacholík – Čermák, Chlup, Drábek (82. L.Procházka), Netrda (43. Niederle) - Vácha, Peška (88. V.Černý).

Utkání začalo ve velkém tempu, přičemž více ze hry měli hosté. Ti svoji mírnou územní převahu vyjádřili úvodním gólem zápasu a jejich vůbec první brankou v podzimní části MSFL. Po dobrém presinku v šestnáctce Zábřehu se k míči dostal Vácha přesnou křížnou střelou nedal gólmanovi šanci.
Chvíli nato mohl jihlavské vedení zvýšit Peška, ovšem po samostatné akci střílel nad branku. Domácí z protiútoku zahrávali rohový kop, ze kterého přestřelili z hranice malého vápna opuštěnou branku.
Střelecky se trápící Sulko chtělo také vstřelit svoji první podzimní branku a intenzivně se o to pokoušelo na počátku druhé půle. Jejich aktivita ke gólu nevedla a jejich trápení vyvrcholilo v 54. minutě, kdy domácí Laštůvka z pokutového kopu nastřelil pouze břevno. Neúspěšný byl v 67. minutě i Pinkava, který z malého vápna hlavičkoval jen do náruče Štěpanovského. Trestala tak Jihlava. V 77. minutě ji vyšel jeden z rychlých brejků, kdy Drábek přešel přes dva hráče a před zívající brankou našel Chlupa, jenž neměl s gólem na 0:2 problém. V závěru hosté z velké šance při brejku tři na jednoho odmítli třetí gól, naopak Zábřeh neskóroval v 90. minutě po střele Laštůvky.